UtánpótlásSport Vívás: bronzérmes a junior női kardcsapat a rijádi korosztályos vb-n (részletek hamarosan...)

2017-11-23 18:59

Ági a magasban

Studer Ágnes ott folytatta az Európa-kupában, ahol a felnőttválogatottban abbahagyta: a szekszárdi csapat legjobbjaként főszereplő volt az újabb győzelemben.

L. G. – utanpotlassport.hu Újabb fordulót rendeztek a női kosárlabdázók nemzetközi kupasorozataiban, mi pedig szemügyre vesszük, hogy a magyar csapatokban mennyi lehetőséget kaptak az U20-as játékosok. Mind az öt együttesünk szerdán lépett pályára, így egy nappal korábban jelentkezik a sorozatunk is. Az Euroligában a Sopron Basket a sereghajtó belga Castors Braine együttesét fogadta, és a papírformának megfelelően könnyedén, 83-59-re győzött.  Dubei Debóra (20) tíz perc alatt 4 pontot jegyzett, kétpercnyi lehetőség jutott Weninger Virágnak (20) is, míg Böröndy Dominika (20) és Czukor Dalma (18) a kispadon maradt.

Studer EK 2
Studer EK 2
Az Európa-kupában magyar rangadót is rendeztek, amelyen a PEAC-Pécs 79-74-re legyőzte a DVTK-t, de a továbbjutás szempontjából egyik csapatnak sem volt jó az eredmény. Nem a fiatalokról szólt az összecsapás, hiszen a pécsi együttesben Demeter Nóra (19) húsz másodpercet kapott, Szűcs Lilla (20), Tenyér Zsófia (18) és Sellei Dalma (20) pedig a padon maradt. A miskolci gárdában Kiss Angelika (16) két és fél percet játszott, Bach Boglárka (20) nem szállt be. A Cegléd 81-67-re kikapott a spanyol Gernika Bizkaia vendégeként, Kányási Veronika (18) 23 perc alatt 5 pontot, 1 lepattanót, Lelik Réka (18) 16 perc alatt 3-3 pontot és lepattanót jegyzett. A Győr a francia Nantes otthonában tudott nyerni 64-60-ra, Török Ágnes (19) 5 perc alatt 3 lepattanót tett a közösbe, Markó Dorina (20) ezúttal nem lépett pályára. A szekszárdiak is győzelemnek örülhettek, az Atomerőmű KSC hazai pályán 73-66-re bizonyult jobbnak a cseh Nymburknál. A magyar csapat legjobbja a felnőttválogatottban is bemutatkozott Studer Ágnes (19) volt, aki 33 perc alatt 15 pontot, 7 lepattanót, 6 gólpasszt és 5 labdaszerzést jegyzett. Kivette a részét a sikerből Gereben Lívia (18) is, aki csereként 24 perc alatt 5 pontot és 2 gólpasszt termelt. Kiss Virág (19) ezúttal a kispadon maradt. Folytatás a jövő héten.