UtánpótlásSport VÍVÁS. Csonka Dorottya aranyérmes a kadét kardozók rijádi világbajnokságán!
2024. április 20.

Vízilabda

2017-11-26 17:55

Piros-kék meglepetés

Remek mérkőzéseket hozott az utánpótlás vízilabda-fiúbajnokság 9. fordulója: az ifjúságiak mezőnyében váratlanul győzött a Vasas a KSI ellen, a serdülők között az UVSE az utolsó másodpercekben fordított, míg a gyermekbajnokságban az FTC maratoni ötöspárbajt nyert meg.

B. V. – utanpotlassport.huA 9. forduló sem volt éppen eseménytelen az utánpótlás vízilabda-fiúbajnokságokban. Sőt, valamennyi korosztályban több rangadót is rendeztek, elég, ha csak az UVSE–FTC, a KSI–Vasas vagy a BVSC–Eger párharcra gondolunk.

Vasas ifjúsági csapata idegenben verte az addig hibátlan KSI-t Forrás: Vasas SC
A forduló egyik legnagyobb mérkőzését kétségkívül az ifjúságiak mezőnyében játszották. Pedig a KSI-Vasas találkozó nem ígérkezett szorosnak az eddigi eredmények alapján, hiszen a sportiskolások hibátlan mérlegével szemben a piros-kékek csupán a hetedik helyen álltak a tabellán. A Vasas azonban kiválóan tartotta magát, többször vezetett, majd a 9–9-re végződött rendes játékidő idő után büntetőkkel két pontot hozott el a Margitszigetről. Szoros mérkőzést vártunk az UVSE és az FTC találkozójától, ezúttal viszont „csalódnunk” kellett, a lilák kiegyenlített első félidő után sima harmadik és negyedik negyeddel kiütötték a ferencvárosiakat. Magabiztosan, nyolc góllal nyert a harmadik helyen álló BVSC is.

Fiú ifjúsági bajnokság Tatabánya–Honvéd 4–6, AVUS–Szegedi VPS 10–8, BVSC-Zugló–ZF-Eger 12–4, UVSE–FTC 13–6, KSI – SE–Vasas 13–14, Debrecen–Szolnoki Dózsa 12–11, OSC-Újbuda–Szentes 5–13 A bajnokság állása: 1. KSI SE 25 pont, 2. UVSE 24, 3. BVSC-Zugló 24, 4. FTC 21, 5. ZF-Eger 19, 6. Debrecen 14, 7. Vasas 13, 8. Szentes 13, 9. Honvéd 12, 10. AVUS 9, 11. Tatabánya 6, 12. OSC-Újbuda 3, 13. Szegedi VPS 3, 14. Szolnoki Dózsa 3

Az ifjúságiakkal szemben a serdülők között az UVSE–FTC derbi alakult a legszorosabban, amelyen a lilák a százszázalékos teljesítmény megtartásáért szálltak vízbe. Sokáig úgy tűnt, megszakad a hibátlan sorozat, hiszen 17 másodperccel a vége előtt még a vendégek vezettek. Az UVSE azonban parádésan hajrázott, és 13 – 12-re megnyerte a rangadót. A forduló másik két nagy jelentőségű mérkőzésén a KSI 18–6-ra verte a Vasast, a BVSC pedig 8–6-ra nyert az Eger ellen.

Fiú serdülőbajnokság Tatabánya–Honvéd 7–9, AVUS–Szegedi VPS 12–8, BVSC-Zugló–ZF-Eger 8–6, UVSE–FTC 13–12, KSI – SE–Vasas 18–6, Debrecen–Szolnoki Dózsa 15–17, OSC-Újbuda–Szentes 9–11 A bajnokság állása: 1. UVSE 27 pont, 2. BVSC-Zugló 24, 3. FTC 21, 4. KSI 21, 5. Szolnoki Dózsa 19, 6. ZF-Eger 18, 7. Honvéd 13, 8. Vasas 12, 9. Debrecen 8, 10. Tatabánya 8, 11. Szentes 6, 12. Szegedi VPS 4, 13. AVUS 3, 14. OSC-Újbuda 2

A gyermekbajnokságban is végződött büntetőpárbajjal mérkőzés: az UVSE–FTC meccsen ráadásul igencsak maratonira sikerült a mérkőzés eldöntése, hiszen tizenhárom kör után kerültek győztesen a párharcból a zöld-fehérek. Ezzel szemben az élen álló KSI SE magabiztosan győzött, 19–10-re verte a Vasast, míg a BVSC öt góllal nyert az Eger ellen (13–8). Továbbra is szépen tartja magát a Szeged: a meglepetéscsapat ezúttal az AVUS-t múlta felül 14–5-re.

Fiú gyermekbajnokság Tatabánya–Honvéd 9–12, AVUS–Szegedi VPS 5–14, BVSC-Zugló–ZF-Eger 13–8, UVSE–FTC 23–24, KSI – SE–Vasas 19–10, Debrecen–Szolnoki Dózsa 8–10, OSC-Újbuda–Szentes 5–16 A bajnokság állása: 1. KSI 26 pont, 2. BVSC-Zugló 24, 3. FTC 23, 4, UVSE 20, 5. Szegedi VPS 18, 6. ZF-Eger 15, 7. Szolnoki Dózsa 15, 8. Szentes 12, 9. Vasas 12, 10. Honvéd 9, 11. Debrecen 6, 12. OSC-Újbuda 3, 13. AVUS 3, 14. Tatabánya 0

További korosztályos hírek VÍZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.