2017-12-02 16:13

Fiatalok a mély vízben

Több fiatal is játéklehetőséget kapott a női Euroliga és Európa-kupa mérkőzésein; a legjobb teljesítmény a 19 éves Studer Ágnes nevéhez fűződik, ő meghatározó szerepet töltött be a szekszárdiak győzelmében.

Prezsnyák Péter - utanpotlassport.hu Újabb fordulót rendeztek a női kosárlabdázók nemzetközi kupasorozataiban, mi pedig szemügyre vesszük, hogy a magyar csapatokban mennyi lehetőséget kaptak az U20-as játékosok. Az Euroligában a Sopron Basket a ZVVZ USK Praha együttesét fogadta, a mérkőzés cseh győzelmet hozott, 79–71 lett a vége. A fiatalok közül Dubei Dóra (20) 7 percet és 29 másodpercet kapott, míg Weninger Virág (20), Böröndy Dominika (20) és Czukor Dalma (18) nem jutott játéklehetőséghez.

Studer Ágnes ismét nagyokhoz méltóan teljesített Forrás: FIBA
Az Európa-kupában a PEAC-Pécs a francia Carolo Basket csapata ellen lépett pályára idegenben, és nagyon simán, 82–46-ra kikapott. A pécsiek fiataljai csak kívülről figyelhették az eseményeket, ugyanis Demeter Nóra (19), Szűcs Lilla (20) és Tenyér Zsófia (18) is a mindvégig a kispadon maradt. A DVTK számára szebben alakult a forduló. A német Rutronik Stars Keltens otthonába látogattak, és 72–63-as diadallal távoztak onnan. Bach Boglárka (20) 4 perc 41 másodpercet töltött a pályán, Kiss Angelika (16) 1perc 48-at. A Cegléd hazai pályán fogadta ellenfelét, a Spar Litylift Girona gárdáját, s a katalánok ünnepelhettek, 83–54 lett a végeredmény „oda”. Ugyanakkor az utánpótláskorúak több bizalmat kaptak: Kányási Veronika (18) 11 percet és 24 másodpercet, Lelik Réka (18) majdnem negyedórát (13:40) játszhatott, sőt három pontot is dobott. A Győr szoros találkozón diadalmaskodott a Namur otthonában, egy ponttal kerekedett felül belga riválisán. A 63–62-es sikerből azonban Török Ágnes (19) és Markó Dorina (20) sem vehette ki a részét. Az Atomerőmű KSC a portugál Gdessa-Barreiro együttesét győzte le 70–56-ra, idegenben. A már a felnőttválogatottban is bemutatkozó Studer Ágnes (19) tizenegy pontot szerzett a majdnem félóra (28:49) alatt, amit  a pályán töltött. Gereben Lívia (18) 19 perc és 44 másodperc alatt két kosarat dobott, míg Kiss Virág (19) összesen 5 perc 32 másodpercet kapott a bizonyításra. További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.