2018-02-07 21:31

Real, 11-esekkel

Majdnem megfázott az orosz télben az előzetesen esélyesebbnek tartott Real Madrid csapata az UEFA Ifjúsági Liga kieséses szakaszában. A rekordszámú közönség előtt játszó FK Krasznodar nem adta könnyen a bőrét, ám a tizenegyesrúgásokat már nem bírta idegekkel, így a spanyolok jutottak a nyolcaddöntőbe.

Bognár Domokos - utanpotlassport.hu Az előzetes várakozásoknak megfelelően rekord számú, egészen pontosan 32.510 néző előtt játszották le az UEFA Ifjúsági Liga kieséses szakaszának első körében a Krasznodar–Real Madrid találkozót. A fagypont körüli hőmérséklet ellenére fűtött hangulatban zajlott le a mérkőzés, a hazai szurkolók az utolsó percig buzdították csapatukat, végül azonban csalódniuk kellett. De ne szaladjunk ennyire előre…

A Krasznodar fiataljai bebizonyították, számolni kell velük Európában
Még nincsen három hónapja, hogy az FK Krasznodar kemény csapást mért a honi labdarúgó-utánpótlásra, miután 9-1-es összesítéssel búcsúztatta a Budapest Honvédot. Az odavágó kilencven perce alatt jó néhány szurkolónak beleéghetett a tudatába Ivan Ignatyjev neve, aki négy gólt vágott a Honvédnak, és az orosz labdarúgás egyik legnagyobb ígéretének tartják. A tizenkilenc éves orosz csatár a Real Madrid ellen is bekezdett, először akrobatikus mozdulattal veszélyeztetett, majd többször is az őrületbe kergette a vendégek védőit, de a befejezésbe mindig hiba csúszott. Húsz percnyi játék után azt hihette a néző, hogy felnőtt BL-meccset lát. Mindkét csapat érett játékkal rukkolt elő, a tempóra és a pontosságra sem lehetett panasz. Egyik kapus sem maradt tétlen, a 45. percben a Real Madrid hálóőrét, Moha Ramost majdnem meglepte Ignatyjev kemény baloldali beadása, végül a kapufa segítette ki. Ahogy telt az idő, úgy lett egyre szaggatottabb a játék, az orosz játékosok nem kímélték ellenfelüket, többször kellemetlenül szerelték a spanyol támadókat, aminek azok láthatóan nem örültek... A madridiak megsínylették az időjárást és a kőkemény oroszokat is, így hamar kiütköztek rajtuk a fáradtság jelei, miáltal csökkent az összecsapás színvonala, mindkét csapat a másik hibájára várt, de hiába. Kilencven percnyi játék után 0-0 állt az eredményjelzőn, jöhettek a 11-esek. A Real Madrid játékosai higgadtan értékesítették első három büntetőjüket, a Krasznodar három húzóembere: Ignatyjev, Szulejmanov és Grigojan viszont nem tudott túljárni a spanyol kapus eszén, így Moha Ramos lett az est hőse, és a Real Madrid jutott a nyolcaddöntőbe. Elkeseredésre azonban egyáltalán nincs oka a Krasznodarnak, a meccs előtt nyilatkozó vezetőedző, Muvad Muszajev az eredmények mellett éppoly fontosnak tartja a mutatott játékot, amely alapján pedig a Krasznodarnak helye van Európa legjobb utánpótláscsapata között.

UEFA IFJÚSÁGI LIGA, A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT FK Krasznodar (orosz)–Real Madrid (spanyol) 0-0, a 11-esekben 0–3 Krasznodar, 32.510 néző Red Bull Salzburg (osztrák)–Sporting CP (portugál) 5–2 Szoboszlai Dominik egy góllal és három gólpasszal járult a Salzburg győzelméhez

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.