2018-03-21 17:22

Fele csoda, fele realitás

Bár az első félidőben még vezetett, simán kikapott az angoloktól az U19-es válogatott az Eb-selejtező macedóniai elitkörének első mérkőzésén. A magyar csapat a 39. percben Bévárdi Zsombor góljával került előnybe, a második félidőben viszont erre négyszer is válaszoltak a feljebb kapcsoló angolok.

B. V. – utanpotlassport.huOktóberben Szlovéniát és Máltát megelőzve, Hollandia mögött másodikként jutott az U19-es válogatott az Európa-bajnoki selejtező elitkörébe. Szlovénia legyőzése persze megsüvegelendő, de a finnországi kontinenstornára a kvalifikációhoz még nem elég. Németh Antal együttesének ehhez újabb három ellenfelet kell(ene) felülmúlnia, ráadásul a macedóniai tornán csak a csoportelsőség jelent Eb-részvételt. A sorsolással nem volt szerencséje a csapatnak, hiszen – a korosztályban mindenképpen – a világ egyik legerősebb válogatottjával, a Eb-címvédő angolokkal került össze. Rajtuk kívül még a hazaiakon és a letteken át vezethet az út Helsinkibe. Ráadásul a magyar csapatra rögtön a legerősebb rivális várt a több mint 33 ezer néző befogadására alkalmas, szkopjei II. Fülöp Stadionban.

Bévárdi Zsombor góljával az első félidőben még vezetett az U19-es válogatott
Ahogy várható volt, a mérkőzést az angolok kezdték jobban, kisebb-nagyobb helyzetekig, sőt kapufáig is eljutottak, emellett pedig az egy-egy elleni párharcokat is rendre megnyerték. A gól azonban sem a mérkőzés elején, sem a félidő hátralévő részében nem jött össze nekik. A játékrész hajrájában pedig érkezett a csattanó: Schäfer András szólója után Bévárdi Zsombor talált tíz méterről a kapuba, így a magyar csapat vonulhatott előnyben a szünetre. A fordulás után, ahogy az borítékolható volt, az angolok még nagyobb lendülettel rohamozták a magyar kaput, az erőfeszítéseiknek pedig igen gyorsan meglett az eredménye. A 48. percben Mount révén egyenlítettek, majd nem sokkal később Nelson bombagóljával már a vezetést is megszerezték. A második angol találat után a magyar csapat stabilizálta a védelmét, időnként még az ellenfél tizenhatosáig is eljutott, valódi veszélyt a kapura azonban nem jelentett. A hajrában már többet kockáztattak a mieink, s ennek köszönhetően az angolok előtt is több lehetőség adódott. A 86. percben Nelson újra betalált, s ezzel eldöntötte a találkozót, majd hatvan másodperccel később a csereként pályára lépő Sancho berúgta a negyediket is. Az angolok fölényét egyébként jól mutatja, hogy amíg ők 27-szer, addig a mieink mindössze ötször próbálkoztak. A vereség mellett rossz hír, hogy a magyar válogatott tíz emberrel fejezte be a meccset, a hosszabbításban megsérülő Lakatos Istvánt hordágyon vitték le, így kérdéses lehet a játéka a szombati, macedónok elleni összecsapáson. Az álomszerű Eb-kvalifikáció az angolok elleni 4–1-es vereség után távolinak látszik, mindenesetre az első félidei teljesítményre építkezhet a csapat, a macedónok és a lettek ellen lesz lehetősége a javításra. A magyar csapat további programja: Március 24., szombat: Macedónia-Magyarország, 14 Március 27., kedd: Magyarország-Lettország, 14

U19-ES EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ, ELITKÖR, 1. FORDULÓ, SZKOPJE (MACEDÓNIA) Magyarország–Anglia 1–4 (1–0) Magyarország: Bese – Krebsz (Lakatos, 71.), Schindler, Mocsi, Berdó – Schäfer, Lustyik, Banó-Szabó (Stoiacovici, 60.) – Bolla (Kovács K., 45.), Kundrák, Bévárdi. Szövetségi edző: Németh Antal Anglia: Balcombe – James, Tanganga, Chaolbah, Lewis – Nketiah (Hirst, 85.), Mount, Downes, Willock (McGuane, 89.), Nelson – Brereton (Sancho, 73.). Szövetségi edző: Paul Simpson Gólszerzők: Bévárdi (39.), illetve Nelson 2 (54., 86.), Mount (48.), Sancho (87.) A csoport másik mérkőzésén: Macedónia–Lettország 1–2

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.