2012-05-06 14:30

Jól járt a svájci

Két győzelem és egy vereség után a svájci Zürich ellen a csoportból való továbbjutás volt a tét a Videoton Puskás Akadémia U15-ös csapata számára a Nike Kupa európai döntőjében. A fiúknak nem jött össze a győzelem, így az alsóházi rájátszásban folytatták a lengyelországi tornát.

UP-info A felcsúti Puskás Akadémiának a döntetlen is elég lett volna a Zürich ellen ahhoz, hogy csoportmásodikként továbbjusson. Jól kezdte a mérkőzést a magyar csapat: az elején kapufáig jutott, de a szünet előtt Sallai Roland büntetőből megszerezte a vezetést. A fordulás után Sallai térde megsérült, és amíg a vonal mellett ápolták, a svájciak egyenlítettek. Egy beívelés után aztán nem sokkal később már a vezetést is megszerezte a Zürich, és meg is tartotta előnyét a találkozó végéig. Fóris Róbert együttese 2-1-es vereségével nem jutott be a legjobb nyolc közé, de a torna nem ért véget: az alsóházban is rendeztek helyosztó mérkőzéseket. A 9-12. helyért a belga Genk volt a magyar fiúk ellenfele. A Puskás Akadémiát ekkor már rengeteg sérülés sújtotta, a második félidőben például Tóth Balázs cserekapusnak a mezőnybe kellett beállnia. Már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert a Genk, majd a szünet után még egyszer betalált, így a felcsúti alakulat 3-0-ás vereséget szenvedett. A magyar csapat számára már csak egy mérkőzés maradt hátra a tornán, a finn HJK Helsinki ellen lép pályára vasárnap a 11. helyért.