Ifjúsági olimpia

2014-08-27 12:10

Nyolc sportág zárja a nandzsingi versenyeket

Augusztus 27. Elérkezett az ifjúsági olimpia utolsó versenynapja, nyolc sportág eseményeivel a műsorán. Magyar szereplő már nincs.

Az orosz Irina Annyenkova (főoldali képünkön) nyerte a ritmikus gimnasztika összetett egyéni versenyét – 58.575 ponttal, fölényesen. A második a fehérorosz Marija Trubacs (56.950), a harmadik pedig az amerikai Laura Zeng (56.70) lett. Annyenkova három szerrel nyert, egyedül a szalaggal szorult a második helyre, a román Florianu mögé, aki összetettben a negyedik helyen zárt. Az ökölvívásban a bronzérmes Könnyű Richárdot legyőző kazah versenyző, Ablahan Zsuszupov megnyerte a 60 kg döntőjét, és megszerezte a bajnoki címet. A fiúk versenyében két arany lett a kubaiaké, a többi különböző országokba vándorolt, Európába például négy. A kajak-kenu szlalomban két francia versenyző is aranyérmes lett. A nap eddigi ifjúsági olimpiai bajnokai KAJAK-KENU SZLALOM Leány kenu egyes (C1): Martina Satková (Csehország) Fiú kenu egyes: Lucas Roisin (Franciaország) Leány kajak egyes (K1): Camille Prigent (Franciaország) Fiú kajak egyes: Anze Urankar (Szlovénia) ÖKÖLVÍVÁS Fiúk 49 kg: Rufat Huszejnov (Azerbajdzsán) 52 kg: Shakur Stevenson (Egyesült Államok) 56 kg: Javier Ibanez Díaz (Kuba) 60 kg: Ablahan Zsuszupov (Kazahsztán) 64 kg: Vincenzo Arecchia (Olaszország) 69 kg: Bektemir Melikuzijev (Üzbegisztán) 75 kg: Ramil Gadzsijev (Ukrajna) 81 kg: Blagoj Najdenov (Bulgária) 91 kg: Morejon Hernández (Kuba) RITMIKUS GIMNASZTIKA Egyéni összetett: Irina Annyenkova (Oroszország)