2017-02-09 22:40

Felemás nyitány

A három, jégre lépő utánpótlás-válogatott közül csak a Tüskecsarnokban játszó U18-as csapat ünnepelhetett győzelmet, az olaszok ellen. Az ifjúságiak másik fele a hajrában szenvedett vereséget, az U15-ös hokisok mindkét meccsük után vesztesen hagyták el a Jégpalota jegét.

Pusztai Viola Nehezen indult az U18-as jégkorong-válogatottnak az olaszok elleni mérkőzés a Tüskecsarnokban zajló Négy Nemzet-tornán. Horváth Milánt már a második percben a büntetőpadra küldték a játékvezetők, így Márkus Levente hamar belemelegedhetett a védésekbe. A két perc letelte után kiegyenlítetté vált a mezőnyjáték, helyzetek alig akadtak, azok is inkább az ellenfél oldalán. Ennek a 13. percben meg is lett a gyümölcse: David Galasiti messziről, takarásból lőtt kapura, és talált. A magyarok ezután igyekeztek gyorsan egyenlíteni, említésre méltó Fejes Nándor egyéni akciója, aki szépen ment el a bal oldalon, tartotta a korongot, majd helyzetbe hozta Bugár Gábort, akinek a lövését azonban védte az olasz kapus.
Hiába vezettek az olaszok, a magyar csapat megfordította a meccset és a hajrá is az övé lett a Tüskecsarnokban Fotó: Szombathelyi Beáta
A gól nem jött össze az első harmadban és a másodikban is csaknem kilenc percet kellett várni rá, pedig emberelőnyben tényleg csak nüanszok döntöttek arról, hogy a korong nem ment át a gólvonalon. Nem sokkal a fór után Kreisz Brunó szerezte meg az egyenlítést jelentő találatot, s miután a fiúk tovább nyomtak, alig három perc múlva megszületett a vezetést érő gól is: a kapuba Lőczi Árpád talált, de a helyzet kialakításában nagy szerepe volt a gólpasszt jegyző Szigeti Ákosnak is. Aztán fél perc sem telt el, már 3-1-et mutatott az eredményjelző, ismét Kreisz volt eredményes. Az olaszok nyomban időt kértek, ami használt, hiszen még a szünet előtt szépítettek. A harmadik harmad elején több lehetőség adódott a magyar csapat előtt, a 45. percben mégis az ellenfél örülhetett a buli után szerzett gólnak. A folytatás kiegyenlített játékot hozott, az eredmény azonban az 50. percben változott: Dézsi Bence kipattanóra csapott le sikeresen. Az olaszok igyekeztek még a rendes játékidő lejárta előtt egalizálni, de az utolsó percben Vértes Nátán találatával Glen Williamson együttese pontot tett a csata végére, 5-3-ra nyert. A szövetségi edző elégedett volt csapata teljesítményével, mint mondta, a találkozó előtt kevés idő jutott a közös gyakorlásra, de a fiúk így is megoldották a feladatot.

U18-AS NÉGY NEMZET-TORNA, BUDAPEST, TÜSKECSARNOK Február 9. (csütörtök):  Franciaország–Szlovénia 4-0, Magyarország–Olaszország 5-3 Február 10. (péntek): 14:45 Szlovénia–Olaszország, 18:00 Magyarország–Franciaország Február 11. (szombat): 12:15 Olaszország–Franciaország, 15:30 Szlovénia–Magyarország

Az ifjúsági válogatott másik fele a lengyelországi Négy Nemzet-tornán ugyancsak gyengén kezdett Morvaföld válogatottja ellen, hiszen az első szünetre 2-0-s hátránnyal vonult. Sille Tamás alapos fejmosásban részesíthette a társaságot, mert a második harmadban fordított, így az utolsó játékrész 3-2-ről indult. A cseh együttes aztán egyenlített, de a hajrának már 4-3-as magyar vezetéssel vágtak neki a felek. A végét a morvaföldiek bírták jobban mentálisan, s végül 5-4-re nyertek.

U18-AS NÉGY NEMZET-TORNA, SANOK (LENGYELORSZÁG) Február 9. (csütörtök):  Magyarország–Morvaföld válogatottja 4-5, Lengyelország–Ausztria U19 Február 10. (péntek): 16:00 Ausztria U19– Morvaföld válogatottja, 19:00 Lengyelország–Magyarország Február 11. (szombat): 11:00 Magyarország–Ausztria U19, 14:00 Lengyelország– Morvaföld válogatottja

Az U15-ös válogatott nem zárt jó napot a káposztásmegyeri Jégpalotában zajló Négy Nemzet-tornán. Az első mérkőzésen az osztrákok az első harmad után már 2-0-ra vezettek, s a folytatásban tovább növelték az előnyüket. Bár a magyar csapat a második játékrész végén Varga Balázs révén szépített, végül 4-1-es vereséget szenvedett. Az esti meccs sem sikerült jobban: a szlovénok az 5. percben szerezték meg a vezetést, s bár Ondrejcik Rastislav együttese a 48. percben Wágner Olivér találatával egyenlített, nem sokkal később már 3-1 állt az eredményjelzőn az ellenfél javára. Karda Norbert a hajrában még betalált, s azzal beállította a 3-2-es végeredményt.

U15-ÖS NÉGY NEMZET-TORNA, BUDAPEST, JÉGPALOTA Február 9. (csütörtök):  Magyarország–Ausztria 1-4, Magyarország–Szlovénia 2-3 Február 10. (péntek): 12:40 Magyarország–Olaszország, 17:10 és 20:10 elődöntő Február 11. (szombat): 09:40 Bronzmérkőzés, 12:00 Döntő