Kézilabda

2017-05-17 18:48

(Fél)szezonzáró siker

Hátrányból fordítva megnyerték utolsó, NB I-es rivális elleni felkészülési mérkőzésüket a junior férfi kézilabdázók: 31-26-ra győzték le az élvonalban negyedik CYEB-Budakalászt Balatonbogláron. Így tetszetős, hat sikert is magában foglaló produkcióval zárták az NB I-es „félszezont”. „Különtudósítónk” ezúttal Nemes Richárd volt.

reb Az U21-es világbajnoki sorsolás elkészülte után Gyurka János hangot adott a reményének, hogy az utolsó két, NB I-es csapat elleni felkészülési mérkőzésen végre a teljes junior kézilabda-válogatott kerettel dolgozhat. Nos, a szakember várakozásai nem valósultak meg, a Budakalász elleni záráson a sérültek mellett több kulcsjátékost is nélkülöznie kellett a társaságnak.

gabor_marcell_csehp01
Utolsó kihívásként tehát a felnőtt NB I meglepetéscsapata, a Budakalász várt a júliusi algériai korosztályos vb-re hangoló fiatalokra. Az újoncalakulat remek teljesítménnyel végzett a negyedik helyen, így EHF-kupa indulóként kemény diónak ígérkezett Gyurka tanítványainak. A vendégek dominálták az első félidőt, 15-12-re vezettek a keddi, Vác elleni mérkőzést is a lábukban tudó U21-esek ellen. Csakhogy a második felvonásban, részben Nemes Richárd és Máthé Dominik nagyszerű játékának köszönhetően fordított a házigazda, s 31-26-ra nyert. „Nagyon hasznos meccset játszottunk a világbajnoki felkészülés kezdete előtt. A szezon végén kicsit fáradtak voltunk már, de ennek ellenére jól teljesítettünk, hátrányból nyertünk. Öröm és megtiszteltetés, hogy számítottak most rám, mindent megteszek azért, hogy ez a nyári U21-es világbajnokságon is így legyen” – összegzett Nemes Richárd, a mérkőzés egyik legjobb juniorja. Gyurkáék emelt fővel fejezték be az élvonalbeli „félszezont”: a 14 NB I-es rivális elleni találkozó közül hatot megnyertek. A juniorválogatott gólkirálya 30 találattal a NEKÁ-s Gábor Marcell lett. A junior kézilabda-válogatottak „félig” játszanak az évadban: mindig az élvonalbeli riválisok látogatnak el Balatonboglárra. Nincs visszavágó, és így az eredmények nem befolyásolják a bajnokság sorrendjét. A korábbi mérkőzések: Juniorválogatott–Orosháza 26-31 Juniorválogatott–Balatonfüred 29-32 Juniorválogatott–Balmazújváros 30-21 Juniorválogatott–Grundfos Tatabánya 28-31 Juniorválogatott–MOL-Pick Szeged 22-30 Juniorválogatott–Eger SBS Eszterházy 37-24 Juniorválogatott–Mezőkövesd 28-29 Juniorválogatott– Telekom Veszprém 27-31 Juniorválogatott–Csurgó 30-26 Juniorválogatott–Cegléd 36-29 Juniorválogatott–Sport36-Komló 31-35  Juniorválogatott–Gyöngyös 26-24 Juniorválogatott–Vác 30-32 További korosztályos hírek KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.

A FÉRFI-JUNIORVÁLOGATOTT NB I-ES MÉRKŐZÉSE U21-es válogatott–CYEB BUDAKALÁSZ 31-26 (12-15) Balatonboglár, játékvezetők: Földesi, Halász U21-es válogatott: Pásztor, Rózsavölgyi (kapusok), Borzas 3, Déber 1, Fekete 5, Füzi 2, Gábor 1, Kovács M. 1, Máthé 5, Ménfői 1, Nemes 3, Schmid 2, Szilágyi 2, Szita 3, Ubornyák 1. Szövetségi edző: Gyurka János Budakalász: Tamási, Váczi (kapusok), Bodnár 2, Boros, Czina, Firon 1, Glück 3, Holdos 3, Malák 1, Nagy B. 6, Pellei, Rédai 2, Sutka 3, Szemikov 2, Tóth Á. 3. Edző: Horváth Attila Kiállítások: 2, ill. 2 perc Kiállítások: 5/4, ill. 2/2