Sakk

2017-09-15 13:19

Giang Tran Nam Európa-bajnok!

Az előző évekhez hasonlóan ismét éremmel tér haza a magyar sakkválogatott a korcsoportos Európa-bajnokságról. A romániai Mamaiában megrendezett kontinensviadalon Giang Tran Nam győzött az U8-as fiúk mezőnyében.

Lakner Gábor Szenzációs magyar sikerrel zárult a romániai Mamaiában megrendezett korcsoportos sakk Európa-bajnokság. Az U8-as fiúk mezőnyében, rendkívül kiegyensúlyozott teljesítménnyel, a Sárkány DSE versenyzője, Giang Tran Nam diadalmaskodott. A nyolcéves sakkozó kilenc mérkőzéséből nyolcat megnyert, és egymás elleni eredménnyel előzte meg a szintén nyolc pontot szerző angol Shreyas Royalt.

Giang Tran Nam 2
Érdekesség, hogy Giang Tran Nam egyetlen vereségét honfitársa, Hajdu Márton Ábris ellen szenvedte el még a harmadik fordulóban (a korcsoport másik magyar versenyzője a 31. helyen zárt a 107 fős mezőnyben). Azt követően magabiztosan menetelt, és a nyolcadik fordulóban egyértelmű éremesélyessé lépett elő, miután legyőzte az addig hibátlanul menetelő Royalt. Az utolsó forduló előtt négyen álltak hét ponttal, és az éllovasok egymás ellen játszottak. Giangnak amellett, hogy nyernie kellett az aranyéremhez, abban is bíznia kellett, hogy a másik parti az általa egy nappal korábban legyőzött Royal sikerével vagy remivel ér véget. A magyar sakkozó a sötét bábukat vezetve hozta is a saját mérkőzését, a szerb Andrej Ljepics 23 lépés után kapitulált. Ezzel az érem már biztos volt, csak a színe volt kérdéses. Mivel a másik rangadón Royal 33 lépésben mattolta a török Arda Camlart, Giang Tran Nam Európa-bajnoki címet ünnepelhetett! A magyar válogatott ezzel nagyszerű sorozatot tudhat a magáénak, hiszen a legutóbbi három, korcsoportos Európa-bajnokságról egyaránt éremmel térhetett haza. Tavalyelőtt Márkus Molli Amina nyert ezüstérmet az U8-as lányok között, tavaly Gaál Zsóka győzött az U10-es lányok mezőnyében, az idén pedig Giang Tran Nam U8-as fiúk között aratott sikerének örülhettünk. Nem akármilyen tripla! Az újdonsült Európa-bajnokon kívül még két versenyzőnk végzett az első tízben. Az U10-es lányok mezőnyében Márkus Molli Amina sokáig versenyben állt a dobogós helyekért, de az utolsó két fordulóban egyaránt remizett, így a nyolcadik helyen zárt. Szintén nyolcadik lett az U14-es fiúk küzdelmében Krstulovic Alex, aki a hetedik fordulóban elszenvedett, egyetlen veresége miatt távolodott el a dobogótól. Teljesítményük így is dicséretet érdemel, hiszen mamutmezőnyben tudtak előkelő helyen zárni.

KORCSOPORTOS SAKK EURÓPA-BAJNOKSÁG, MAMAIA (ROMÁNIA) Fiúk U8: 1. GIANG TRAN NAM (MAGYARORSZÁG), 2. Shreyas Royal (Anglia), 3. Száva Vetohin (Oroszország)… 31. Hajdu Márton Ábris. U10: 1. Marc Andria Maurizzi (Franciaország), 2. Read Szamadov (Azerbajdzsán), 3. Artem Stribuk (Fehéroroszország)… 64. Palczert Mátyás. U12: 1. Ajdin Szulejmanli (Azerbajdzsán), 2. Filip Luczak (Lengyelország), 3. Dragos-Andrei Antonica (Románia)… 28. Borhy Marcell… 43. Gombócz Ferenc. U14: 1. Jonas Buhl Berre (Norvégia), 2. Aram Jericjan (Oroszország), 3. Jaroszlav Remizov (Oroszország)… 8. Krstulovic Alex… 40. Öngüt Tamás Günes… 51. Gehér Koppány… 121. Palczert Botond. U16: 1. Andrej Jeszipenko (Oroszország), 2. Ariel Erenberg (Izrael), 3. George Ileana (Románia)… 32. Bohus Ádám. U18: 1. Jesper Sondergård Thybo (Dánia), 2. Jadranko Plenca (Horvátország), 3. Bogdan-Daniel Deac (Románia)… 66. Ugróczky Péter Lányok U8: 1. Szofja Szvergina (Oroszország), 2. Jevelina Zavivajeva (Oroszország), 3. Anna Suhman (Oroszország)… 25. Tóth Tímea. U10: Veronika Subenkova (Oroszország), 2. Szamra Gaszimova (Azerbajdzsán), 3. Galina Mihejeva (Oroszország)… 8. Márkus Molli Amina… 49. Deák Sala Emília. U12: 1. Galina Mironyenko (Oroszország), 2. Eva Sztyepanjan (Oroszország), 3. Ajan Allahverdieva (Azerbajdzsán)… 25. Tóth Nikoletta… 80. Palczert Hajnalka. U14: 1. Govar Bejdullajeva (Azerbajdzsán), 2. Jovana Szrdanovics (Szerbia), 3. Beloszlava Kraszteva (Bulgária)… 55. Koltai Dóra. U16: 1. Olga Badelka (Fehéroroszország), 2. Jana Schneider (Németország), 3. Gabriela Antova (Bulgária)… 33. Kovács Judit. U18: 1. Szona Asztrijan (Örményország), 2. Katarzyna Dwilewicz (Lengyelország), 3. Marta Garcia Martin (Spanyolország)… 29. Szücs Edina