Vívás

2018-01-27 19:35

Újpesti kardsiker

Az újpesti Kaiser Balázs nyerte a kadét kardbajnokságot, a fináléban a szintén Eb-csapattag BVSC-s Urbán Tamást győzte le. Bő egy hónappal a korosztályos Európa-bajnokság rajtja előtt rendezték meg a viadalt.

Az UTE versenyzője, Kaiser Balázs mindhárom válogatott csapattársát legyőzve szerezte meg az aranyérmet Forrás: Facebook
B. V. – utanpotlassport.huAz utóbbi hetekben jobbára nemzetközi versenyekre utaztak az utánpótláskorú vívók, a mostani hétvégén viszont már itthon vannak, szombaton és vasárnap a kadét kardozók országos bajnokságát tartják. Fontos erőfelmérő volt a viadal, hiszen március elején kezdődik a korosztályos Európa-bajnokság. Bár matematikailag már eldőlt, kik utazhatnak Szocsiba a fiúk közül (Rabb Krisztián, Baaken Mátyás, Kaiser Balázs, Urbán Tamás), az igazán nem csorbítja a magyar bajnokság rangját. A csapattagok jól vizsgáztak egyéniben, hiszen az utazók közül ketten vívták a döntőt. Az aranyérmet az UTE kardozója, Kaiser Balázs szerezte meg, aki nem akármilyen bravúrt hajtott végre, hiszen a teljes hazai élmezőnyt felülmúlta: a nyolc közé jutásért Baaken Mátyást (Kertvárosi VSE), a negyeddöntőben a ranglistavezető Rabb Krisztiánt (Vasas), a fináléban pedig az addig szinten remekül menetelő, egyébként címvédő BVSC-s Urbán Tamást győzte le. A vasárnapi csapatversenyen is hasonlóan nagy küzdelemre van kilátás: a címvédőként induló BVSC-Zugló mellett az UTE és a Vasas roppant erős összeállításban indul.

KADÉT FIÚ KARD ORSZÁGOS EGYÉNI BAJNOKSÁG, GEREVICH ALADÁR NEMZETI SPORTCSARNOK Negyeddöntő: Rabb Krisztián (Vasas)–Kaiser Balázs (UTE) 13:15, Fröhlich Bálint (BVSC-Zugló)–Noseda Szabolcs (DV Szigetszentmiklós) 10:15, Urbán Tamás (BVSC-Zugló)–Horváth Gergő (Vasas) 15:8, Szántó Zoltán (Vasas)–Nagy Kristóf (UTE) 7:15 Elődöntő: Kaiser–Noseda 15:11, Urbán–Nagy 15:9 Döntő: Kaiser Balázs (UTE)–Urbán Tamás (BVSC-Zugló) 15:12

A leány kardozók válogatóversenyen szerepeltek, Pusztai Liza és Nagy Valentina távollétében. A viadalt a BVSC-s Szűcs Luca nyerte, a Vasas vívóját, Fenyősi Zitát megelőzve. A harmadik helyen két újpesti lány, Kotán Adrienn és Széplaki Virág Zsófia osztozott. Egyéb korosztályos hírek VÍVÁSBAN a sportági aloldalunkon.