2018-03-12 18:18

Süllyedő hajó

Továbbra is rendkívül alacsony a fiatalok pályán töltött ideje a labdarúgó NB I-ben: a 22. fordulóban mindössze 306 perc jutott az 1997 után született futballistáknak, de a diósgyőri Óvári Zsolt (20) gólja mindenképp a pozitív oldalra sorolható. Az egész évadot tekintve a második legrosszabb statisztikát regisztrálhattuk a játékpercekben, a visszaesés pedig nem meglepő, miután a szezonnal együtt vélhetően a fiatalszabály korszaka is lezárul.

Leiner Soma - utanpotlassport.huHaldoklik az MLSZ ajánlása a tavaszi idényben, a szövetség pedig minden bizonnyal véget vet a fiatalszabály korszakának, amint lezárulnak a bajnoki küzdelmek. A hátralévő mérkőzéseken így nincs reális esély arra, hogy a tavalyi évadban látott adatokat (sokszor 1000 perc fölé ment az U20-as játékosok egy fordulóban mért játékideje) megközelítsék a csapatok.

Óvári Zsolt beküzdötte a szépítő gólt a Videoton kapujába Forrás: dvtk.eu
A 180 perces negatív csúcs után 330 minutum jutott a múlt heti, csonka fordulóban az 1997 után születetteknek. Sok újdonságot, meglepetést e tekintetben a 22. játéknapon sem regisztrálhattunk, ifjú gólszerzőt, illetve két debütánst azonban igen. A diósgyőri Óvári Zsolt (20) ugyanis megszerezte szezonbeli harmadik találatát, közelről gyömöszölte be a labdát a Videoton elleni találkozón. Sok örömre − ezt leszámítva − nem lehetett oka, a fehérváriak magabiztos győzelmet arattak ideiglenes, felcsúti otthonukban (4−1). A Videotonban bemutatkozott a 19 esztendős középpályás, Réti Patrik, a klub saját nevelésű labdarúgója. A Vasas és a Honvéd klasszikusán némi meglepetést okozott, hogy csak a kispestiek vetettek be fiatal labdarúgót. Méghozzá kettőt, Banó-Szabó Bencét (18) váltotta Tömösvári Bálint (19) a második játékrész derekán. Meglepetés volt az is, hogy az angyalföldiek hosszú nyeretlenségi szériát törtek meg (2−1), ezt megelőzően legutóbb októberben győztek bajnoki mérkőzésen. Két olyan csapat mérkőzését hozta a Mezőkövesd és a Haladás összecsapása (2−1), amely ősszel rendre szerepet szánt legalább egy U20-as labdarúgónak, tavasszal azonban eddig nem remekelt ezen a téren. Ezúttal, ha csak csereként is, de mindkét együttesben szóhoz jutottak a fiatalok: a hazai együttesben Szalai Attila (19), míg a vendégcsapatban Kiss Tamás (17). Ha valakinek biztos a helye csapata kezdőjében, az a balmazújvárosi Haris Attila (21). A ferencvárosi nevelésű középpályás ezúttal is kilencven percet teljesített, és vezeti a fiatalok rangsorát a játékpercekben. Csereként Kamarás György (19) is szóhoz jutott az újonccsapatban, élete első NB I-es mérkőzését játszotta. A Ferencváros azonban nem kegyelmezett, 5−0-ra diadalmaskodott hazai pályán. Az Újpest elhozta a három pontot Debrecenből (1−2), ezúttal Pávkovics Bence nélkül. A cívisvárosiak együttesében ismét jutott pár perc Csősz Richárdnak (20). A forduló egyetlen meccse, ahol nem lépett pályára fiatal labdarúgó, a Paks és a Puskás Akadémia összecsapása volt (3−1). Hét csapat vetett be ifjú labdarúgót a 22. fordulóban, ők kilencen összesen 306 percet töltöttek a pályán. Ezen adat a két héttel ezelőtt mért negatív csúcsot követően a második legalacsonyabb az évadban.

A FIATALSZABÁLY ADATAI A 2017/18-AS BAJNOKSÁGBAN 1. forduló. 6 csapatban 10 játékos 799 percet játszott. 2. forduló. 7 csapatban 11 játékos 644 percet játszott. 3. forduló. 9 csapatban 16 játékos 863 percet játszott. 4. forduló. 7 csapatban 9 játékos 655 percet játszott. 5. forduló. 9 csapatban 12 játékos 671 percet játszott. 6. forduló. 10 csapatban 13 játékos 864 percet játszott. 7. forduló. 8 csapatban 11 játékos 557 percet játszott. 8. forduló. 5 csapatban 8 játékos 480 percet játszott. 9. forduló. 8 csapatban 10 játékos 612 percet játszott. 10. forduló. 8 csapatban 12 játékos 677 percet játszott. 11. forduló. 5 csapatban 7 játékos 620 percet játszott. 12. forduló. 9 csapatban 14 játékos 765 percet játszott. 13. forduló. 8 csapatban 12 játékos 812 percet játszott. 14. forduló. 11 csapatban 16 játékos 938 percet játszott. 15. forduló. 8 csapatban 14 játékos 868 percet játszott. 16. forduló. 10 csapatban 12 játékos 620 percet játszott. 17. forduló. 8 csapatban 8 játékos 505 percet játszott. 18. forduló. 7 csapatban 7 játékos 536 percet játszott. 19. forduló. 5 csapatban 8 játékos 455 percet játszott. 20. forduló. 2 csapatban 3 játékos 180 percet játszott. 21. forduló. (5 mérkőzésen) 5 csapatban 5 játékos összesen 330 percet játszott. 22. forduló. 7 csapatban 9 játékos összesen 306 percet játszott.  A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK 1. Haris Attila (Balmazújváros) 1609, 2. Óvári Zsolt (DVTK) 1312, 3. Tóth Máté (Haladás) 1236 perc, 4. Banó-Szabó Bence (Honvéd) 1153, 5. Kiss Bence (Haladás) 1108, 6. Pávkovics Bence 1080, 7. Szivacski Donát (Vasas) 974, 8. Szalai Attila (Mezőkövesd) 876, 9. Kiss Tamás (Haladás) 583, 10.  Vogyicska Bálint (Vasas) 561, 11. Zachán Péter (Paks) 541, 12. Herjeczki Kristóf (Honvéd) 487, 13. Murka Bendek (Vasas) 479, 14. Csernik Kornél (FTC) 344, 15. Szűcs Kristóf (Újpest) 315, 16. Kleisz Márk (Vasas) 283, 17. Tömösvári Bálint (Budapest Honvéd) 275, 18. Tóth Bence (Videoton) 118, 19. Orovecz Ádám (Balmazújváros) 111, 20. Bódis István (Balmazújváros) 90, 21. Csősz Richárd (DVSC) 60, 22. Csonka András (FTC) 56, 23. Szabó Bence (Videoton) 52, 24. Sallai Roland (Puskás Akadémia), Petró Balázs (Haladás) 26-26, 26. Fejős Áron (Paks) 21, 27. Kitl Miklós (DVTK) 20, 28. Kamarás György (Balmazújváros) 9, 29. Kundrák Norbert (FTC) 4, 30. Ternován Patrik (DVTK), Bíró Péter (DVSC), Réti Patrik (Videoton) 1-1 A KLUBOK SORRENDJE A FIATALOK JÁTÉKPERCEI SZERINT 1. Haladás 2714 perc, 2. Vasas 2205, 3. Budapest Honvéd 1925, 4. Balmazújváros 1819, 5. Újpest 1395, 6. DVTK 1356, 7. Mezőkövesd 876, 8. Paks 562, 9. FTC 404, 10. Videoton 171, 11. DVSC 61, 12. Puskás Akadémia 26 GÓLSZERZŐK 3 gól: Kiss Tamás (Haladás), Óvári Zsolt (DVTK), 2 gól: Haris Attila (Balmazújváros), 1 gól: Szivacski Donát (Vasas), Pávkovics Bence (Újpest), Tóth Máté (Haladás)

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.