2018-03-29 20:36

Késely Ajna címvédése

Jól sikerült a debreceni felnőtt országos bajnokság második napja is az utánpótláskorú úszóknak. Csütörtökön a fiatalok egy-egy arany-, ezüst- és bronzérmet nyertek, A Kőbánya SC versenyzője, Késely Ajna a 800 méter gyorson szerzett ezüstérme után 400-on már legyőzte Kapás Boglárkát, s korosztályos csúccsal védte meg bajnoki címét.

Bruckner Vince – utanpotlassport.huA debreceni felnőtt úszó országos bajnokság nyitánya után a fiataloktól aligha várhattunk jobb teljesítményt a második napon. Szerdán Milák Kristóf (18) utcahosszal nyerte a magyar úszás jelenleg talán legerősebb számát, a 200 méter pillangót, ráadásul egy századmásodpercre megközelítette Cseh László 2008-as Európa-csúcsát, mi több az elmúlt olimpiai ciklus legerősebb időeredményét produkálta. Mellette még a bajai Kalmár Ákos (18) szerzett aranyérmet, ő 1500 méter gyorson győzött. A csütörtöki versenynap első számában is Milák, illetve Kalmár jutott a döntőbe a fiatalok közül. S bár a bajai úszó jutott a legjobb idővel a fináléba, a döntő sokkal inkább az érdiek klasszisáról szólt. Az alapvetően pillangóúszó Milák remekül helytállt ebben a versenyszámban is, parádés hajrájával kis híján legyőzte Bernek Pétert is, a végén csak két századdal maradt alul, s ezüstérmes lett. Kalmár Ákos pedig nyolcadikként zárta a futamot. Milák Kristóf egyébként 50 méter pillangón is elindult, s roppant szoros versenyben éppen csak lemaradt a dobogóról, a negyedik helyen zárt.

Késely Ajna korosztályos csúccsal védte meg címét 400 m gyorson
Késely Ajna (17) a szerdai, 800 méter gyorson szerzett ezüstérme után még feljebb tornázta teljesítményét, s 400-on már győzött. A Kőbánya SC fiatalja rajt-cél sikert aratott nagy riválisát, Kapás Bolgárkát megelőzve, ráadásul saját korosztályos csúcsát megjavítva védte meg bajnoki címét e távon. Ugyanitt a szegedi Vas Luca (18) bronzérmet szerzett. Közel volt az első háromhoz 200 m vegyesen a BVSC-Zugló 15 éves versenyzője, Nagy Réka is. Az EYOF-győztes úszó negyedikként ért célba. Rajta kívül remekül úszott a 200 m vegyes döntőjében az újpesti Kós Hubert, aki a korosztályos csúcsot megdöntve harmadik lett a B döntőben. A pénteki nap is izgalmas döntőket ígér Debrecenben, a programban szerepel többek között a 400 m vegyes és a 100 m gyors fináléja is.

A FELNŐTT ÚSZÓ ORSZÁGOS BAJNOKSÁG DÖNTŐINEK TOVÁBBI PROGRAMJA Március 30., péntek: 4×100 m mix vegyesváltó, 400 m férfi vegyes, 400 m női vegyes, 200 m férfi mell, 200 m női mell, 100 m férfi gyors, 100 m női gyors, 200 m férfi hát, 200 m női hát, 4×100 m férfi gyors, 4×100 m női gyors Március 31., szombat: 1500 m női gyors, 200 m férfi gyors, 100 m női pillangó, 50 m férfi mell, 50 m női mell, 50 m férfi hát, 50 m női hát, 100 m férfi pillangó, 200 m női gyors, 800 m férfi gyors, 4×100 m női vegyesváltó, 4×100 m férfi vegyesváltó