2024. április 25.

Jégkorong

2018-04-15 22:04

Újabb KO

A románok elleni fölényes diadal után az olasz csapatot is simán legyőzte az U18-as jégkorong-válogatott a kijevi I/B-világbajnokságon. Glen Williamson együttese ezúttal 4–0-ra győzött, s két forduló után vezeti a csoportot.

Bruckner Vince – utanpotlassport.huAz erdélyi magyar játékosokat is nagy számban felvonultató román együttes elleni kitűnő szombati nyitány után vasárnap is pályára lépett az U18-as válogatott a kijevi divízió I/B csoportos jégkorong-világbajnokságon. A torna második napján az előzetes várakozások szerint nehezebb várt a magyar csapatra, hiszen az első fordulóban vereséget szenvedő olaszok következtek, akik ráadásul néhány órával többet pihenhettek a találkozó előtt, mint a mieink.

A románok után az olaszokat is kiütötte az U18-as válogatott a kijevi vb-n Forrás: MJSZ
A fáradtság azonban egyáltalán nem látszott Glen Williamson együttesén, sőt… A szombati mérkőzéshez hasonlóan ismét gyorsan vezetést szerzett a válogatott: Papp Kristóf passza után Keresztes Levente talált be a nyolcadik percben. S bár a magyar csapat továbbra is nagy fölényben játszott, újabb gól nem ütött, így szűk előnnyel vonulhatott pihenőre az első felvonás után (1–0). A második harmad első fele leginkább kiállításokról szólt. A mieink ötször is hátrányba kerültek, a kapus Gönczi Lajos és a védelem azonban tartotta a frontot. A játékrész hajrájában érkezett Kovács Alex, aki megduplázta az előnyt, így kényelmesebb helyzetbe került az együttes az utolsó húsz perc előtt (2–0). A záróetap újra a magyar fölényről, na meg a magyar gólokról szólt. A 49. percben Péter Donát, a hajrában pedig Kovács Sebestyén talált be, s ezzel biztosították a válogatott újabb kiütéses győzelmét a kijevi vb-n. Az első két nap produkciója tehát biztató, pláne, ha azt nézzük, hogy a magyar csapat kilenc gólt lőtt és egyet sem kapott, így természetesen – a japánokat gólkülönbséggel megelőzve – vezeti a csoportot. Hétfőn szünnap következik, aztán kedden 19 órakor a házigazda ukránok jönnek.

U18-AS VILÁGBAJNOKSÁG, KIJEV Magyarország–Olaszország 4–0 (1–0, 1–0, 2–0) Gólszerzők: Keresztes (8.), Kovács A. (36.), Péter (49.), Kovács S. (57.) Április 14., szombat Japán–Ukrajna 1–0 Ausztria–Olaszország 2–1 Magyarország–Románia 5–0 Április 15., vasárnap Ausztria–Ukrajna 3–5 Japán–Románia 5–3 Magyarország–Olaszország 4–0 Április 17., kedd 12: Románia–Olaszország 15.30: Ausztria–Japán 19: Magyarország–Ukrajna Április 18., szerda 12: Ausztria–Románia 15.30: Magyarország–Japán 19: Olaszország–Ukrajna Április 20., péntek 12: Olaszország–Japán 15.30: Magyarország–Ausztria 19: Ukrajna–Románia A világbajnokság állása: 1. Magyarország 6 pont (9–0), 2. Japán 6 (6–3), 3. Ukrajna 3 (5–4), 4. Ausztria 3 (5–6), 5. Olaszország 0 (1–6), 6. Románia 0 (3–10)

További korosztályos hírek JÉGKORONGBAN a sportági aloldalunkon.