2018-04-27 11:53

Bravúr Bogláron

Nagy meglepetésre vereséget szenvedett a NEKA második számú csapatának vendégeként a Győri Audi ETO KC együttese, amely így valószínűleg csak második helyen jut a májusi négyes döntőbe. A játéknap többi mérkőzésén az esélyesek győztek.

B. V. – utanpotlassport.hu A napokban az alapszakasz utolsó előtti fordulóját rendezték a leány ifjúsági élvonalbeli kézilabda-bajnokságban. S bár már eldőlt, mely négy együttes jut a májusi négyes döntőbe, bőven maradt még tétje a hátralévő mérkőzéseknek. A Nyugati csoportban például még nem dőlt el a NEKA, vagy a Győr első számú együttese végez-e elsőként. Csütörtök délután valamelyest közelebb kerültünk a megoldáshoz, hiszen a balatonbogláriak harmadik helyen álló második számú alakulata fogadta az addig mindössze egyetlen mérkőzést veszítő győrieket. S nem akármilyen mérkőzést játszottak a felek…

A NEKA második számú együttese nagy győzelmet aratott a Győr ellen az ifjúsági bajnokságban Forrás: neka.hu
Eleinte minden a papírforma szerint alakult. A győriek már az első öt percben elhúztak, utána viszont némileg váratlanul felkapaszkodtak, majd remekül tartották magukat a hazaiak. A félidőben is mindössze két góllal, 14–12-re vezetett az ETO. A folytatásban is meglepően kiegyenlített játék folyt, aztán jött az, amire minden bizonnyal kevesen számítottak. Ifj. Kiss Szilárd csapata húsz perccel a találkozó befejezése előtt átvette a vezetést, és a mérkőzés végéig már nem is engedte ki a kezéből (27–26-os győzelmével bravúros, hazai sikert aratott a NEKA II együttese). Ezzel pedig „besegített” a balatonbogláriak első számú csapatának, miután így, ha győznek az utolsó fordulóban, elsőként zárják az alapszakaszt. A győriek pedig elszenvedték második vereségüket az évadban, ezért vélhetően másodikként jutnak az ifjúsági Final Fourba. Ami a nap többi mérkőzését illeti, az esélyesek győztek. A Nyugati csoportban az Alba Fehérvár és a Nemesvámos, keleten pedig a Vasas és a Debrecen nyert magabiztosan.

LEÁNY IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG Nyugati csoport: NEKA II–Győri Audi ETO KC I 27–26 Alba Fehérvár KC–Mosonmagyaróvári KC 29–23 Bajnok DSE Nemesvámos–Szombathelyi KKA 33–27 A Nyugati csoport állása: 1. NEKA I 38 pont, 2. Győri Audi ETO KC I 38, 3. NEKA II 33, 4. Dunaújvárosi KKA 32, 5. Győri Audi ETO KC II 24, 6. Alba Fehérvár KC 18, 7. Siófok KTC 16, 8. Mosonmagyaróvári KC 14, 9. Kozármisleny SE 13, 10. Érd 11, 11. Bajnok DSE Nemesvámos 11, 12. Szombathelyi KKA 2 Keleti csoport: Hajdúnánás SK–Vasas 26–32 Szeged KKSE–DVSC-TVP 31–40 A Keleti csoport állása: 1. FTC 40 pont, 2. DVSC-TVP 35, 3. Váci NKSE 30, 4. MTK Budapest 30, 5. Vasas 28, 6. Békéscsaba 21, 7. Budaörs 18, 8. Hajdúnánás SK 16, 9. Csepel DSE 13, 10. Szeged KKSE 9, 11. Kecskeméti NKSE 7, 12. Kisvárdai KC 1

További korosztályos hírek KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.