2018-04-30 18:53

Cserfalvi: hetet egy csapásra

A hét végén rendhagyó helyszínen, a Duna Arénában rendezték a vidékbajnokság küzdelmeit, de a jó eredmények változatlanul jöttek. A felnőttek mezőnyében a gyorsúszó Vas Luca (18) négy aranyérmet szerzett, míg a kisebbek mezőnyében a nyíregyházi Cserfalvi Olaf (14) hétszer csapott elsőként a célba.

B. V. – utanpotlassport.huFurcsa helyzet állt elő két héttel az úszók országos vidékbajnoksága előtt, miután a hódmezővásárhelyi uszodában technikai nehézségek adódtak, a város kénytelen volt visszalépni a rendezéstől. Így igencsak szokatlan módon, Budapesten a Duna Arénában rendezték meg a versenyt, amelyen ezúttal fővárosi úszók is elindulhattak.

Cserfalvi Olaf hét arannyal zárta a vidékbajnokságot Forrás: hellonyiregyhaza.hu
A háromnapos esemény egyik legjobb versenyzője mégis egy fiatal vidéki úszó lett. A 18 éves Vas Luca (Szeged) a felnőtt-ifi kategóriában négy gyorsszámban is elsőként végzett. Nyert 1500-on, 800-on, 400-on és 200-on. Rajta kívül még a szintén 18 esztendős Bozsó Sára (Kaposvár) szerzett aranyérmet a nagyok között, ő 200 m mellen győzött. De a még fiatalabbak között is akadtak kiugró teljesítmények. A nyíregyházi Cserfalvi Olaf például elképesztő három napot produkált azzal, hogy a hét számban is aranyérmet szerzett. A 14 esztendős versenyző nyert 400 m vegyesen, 200 m gyorson, 200 m pillangón, 100 m háton, 200 m vegyesen, 400 m gyorson, és 100 m pillangón. Tőle nem sokkal maradt el a Darnyi Tamás SC versenyzője, Nyirádi Réka (14), aki 400 m gyorson, 200 m pillangón, 100 m háton, 100 m pillangón, 200 m gyorson és 200 m háton is nyert. Szintén nagyot alakított a 15 éves Szőke Zita. A hódmezővásárhelyi úszó 800 m gyorson, 100 m gyorson, 200 m vegyesen, 50 m pillangón és 50 m gyorson sem talált legyőzőre. Érdemes még megemlíteni a váci Kovacsics Márk teljesítményét, aki a középső kategóriában magabiztosan nyert 1500 m gyorson, olyannyira, hogy időeredményével még a felnőttek között is győzött volna. Ahogyan a felnőtt országos bajnokság után, úgy a vidékbajnokság után is kijelenthető, hogy a fiatalok ismét jól teljesítettek, ezúttal a Duna Arénában.