2018-05-30 17:48

Sólymok és a Csata

Véget ért az U18-as kosárlabdázók B33-as országos döntője, amelyet az Óbudai Kaszások pályáján rendeztek meg. A fiúk között a Honvéd Sólymok együttese, míg a leányok mezőnyében a Csata DSE csapata lett a bajnok.

Krasznai Bence – utanpotlassport.hu Ismét az Óbudai Kaszások pályája adott otthont az U18-as kosárlabdázók B33-as országos döntőjének. Az eseményre két selejtezőverseny után kvalifikálta magát a nyolc legjobb fiú és leány alakulat. A fiúk között az A csoportból a mindkét selejtezőt megnyerő Szolnoki Olaj KK jutott tovább az első helyen, miután 13-12-re felülmúlta a Honvéd Sólymok együttesét, majd 14-13-ra a PVSK Panthers B gárdáját, végül 19-14-re a Szedeák alakulatát is. Az elődöntőt a szolnokiakon kívül a Honvéd harcolta ki magának, amely magabiztosan, 18:9-re kerekedett a PVSK fölé, míg a Szegedet 20-5-re ütötte ki. A B csoportból a PVSK Panthers A csapata érdemelte ki a négy közé jutást a Nyíregyházi Sportcentrum előtt. Előbbi a sereghajtó Falco KC Szombathelytől kapott ki 14-13-ra, de végül legyőzte 22-17-re a Nyíregyházát, és 21-18-ra a Debreceni KA-t. A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyeiek csak a Pécs ellen szenvedtek vereséget, a Debrecen és a Falco ellen viszont nyertek, így továbbjutottak.

A Csata DSE (kékben) leányai nyerték az U18-as B33 országos bajnokságot Forrás: B33 Tour
Az elődöntő első párharca a Szolnok és a Nyíregyháza között zajlott le, amelyet 16-10-re a jászságiak nyertek meg. A másik ágon a Honvéd harcolta ki a finálét, miután 21-14-re a PVSK fölé kerekedett. A döntő meglepően simára sikeredett: végig a budapestiek diktálták a tempót, amivel nem tudott mit kezdeni a Szolnok, pedig a játéknapon egyszer már legyőzte a vetélytársát. A végeredmény 14-7 lett, ez pedig azt jelentette, hogy a Honvéd az országos bajnok. A leányok versenyében az A csoportban a Csata DSE lett az első, míg másodikként a PEAC jutott tovább. A budapestiek legyőzték a Pécset 18-10-re, az MTK Juniort 11-10-re, a Szolnoki Sportcentrumot pedig 21-20-ra. A baranyaiak az MTK-t simán, 14-4-re, a Szolnokot pedig 16-11-re múlták felül. A B csoport küzdelmeiből a Soproni Darazsak gárdája és a Széchenyi KA együttese jutott be az elődöntőbe. A Sopront senki nem tudta megállítani; a Győrt 14-11-re, a Debreceni KA-t 12-10-re, a PVSK Pantherst pedig 14-7-re győzte le. A második helyezett Széchenyi KA 18-10-s sikert aratott a Debrecen felett, míg a PVSK ellen 22-9-re nyert. Az első elődöntő szoros ütközetet hozott a Csata DSE és a Széchenyi KA alakulata között, a végjátékot a Csata bírta jobban, 14-13-as sikerével bekerült a fináléba. Csakúgy, mint a PEAC, amely 21-6-al kerekedett a Soproni Darazsak fölé. A leányok mezőnyéből is két, ugyanabból a csoportból érkező klub jutott tehát a döntőbe. Az U18-as országos bajnok végül a Csata DSE lett, amely a döntőben 16-15-re múlta felül a PEAC-ot. Egyéb korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.