Vízilabda

2018-06-13 18:41

Szegedi klubsiker

A Szegedi Vízipóló Suli U15-ös alakulata nyerte a Bajnokok Ligája Final Kids-trófeát. A finálét egy időben rendezték a felnőttek BL-sorozatának nyolcas döntőjével az olaszországi Genovában. A klub szakmai igazgatója szerint a csapat ezzel a sikerrel koronázta meg a szezonban nyújtott remek teljesítményét.

Sztrik Martinutanpotlassport.hu „Sokan kérdezik, mi lesz a szegedi vízilabda sorsa. Talán ez egy jó válasz szavak nélkül is… Van jövő!”‒ olvasható a Magyar Vízilabda Szövetség oldalán Szabó Zoltánnak, a Szegedi Vízipóló Suli szakmai igazgatójának, az Újpest egykori csapatkapitányának, BEK-győztes pólósnak a nyilatkozata, a szegediek 2005-ös születésű játékosai ugyanis megnyerték az idei Bajnokok Ligája Final Kids-sorozatot. A genovai nyolcas döntő fináléjában az OSC együttesét győzték le 7‒6-ra Lehmann István, illetve Lengyel Gábor tanítványai. Annak ellenére, hogy a szegediek az idei szezonban a Vidék-, valamint a Budapest-bajnokságban is diadalmaskodtak, ez a siker koronázta meg csak igazán az évadot. Nem beszélve arról, hogy a legutóbbi 46 meccsükből 44-et győzelemmel zártak.

A BL győztes Szeged névsora: Magony Kristóf, Gyovai János, Leinweber Olivér, Meleg Richárd, Lédeczi Levente, Körmendi Zénó, Horváth Vencel, Körtvélyessy Vilmos, Molnár Manó, Pörge Zsombor, Lengyel Patrik, Molnár Hugó, Sallai Szabolcs. Edzők: Lehmann István, Lengyel Gábor Forrás: waterpolo.hu
A győztes Csongrád megyei alakulatnak ráadásul tagja volt a máig a sportágban tevékenykedő, háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó Molnár Tamás két ikerfia, Hugó és Manó is. A sikerről a büszke édesapát kérdeztük, aki jelen volt az eseményen. „Mint tudjuk, az utóbbi időben nem tündököl régi fényében a szegedi vízilabdázás, éppen ezért a klub az utánpótlás-nevelésre próbál nagyobb hangsúlyt fektetni. A cél az, hogy rövid időn belül visszakerüljön az egyesület oda, ahol a helye van: az OB I-be, és stabil résztvevője legyen a bajnokságnak. Szegeden a 2005-ös korosztály egyedülálló és zseniális. Rendkívül nagy boldogság volt sokak számára, amikor kiderült, hogy a csapat részt vehet a tornán, hiszen a Bajnokok Ligája mégiscsak Európa legrangosabb kupasorozata, amelyen hatalmas élmény a részvétel. Ez egy olyan lehetőség volt, amellyel élni kellett, és éltek is a srácok, mert végig remekül játszottak, csak az OSC tudta megszorongatni őket a döntőben”‒mondja Molnár Tamás, majd hozzáteszi ‒ „nemrég elindult egy tudatos terv megvalósítása a nemzetközi szövetség részéről; próbálja egyre jobban bevonni a fiatalokat a sportág életének körforgásába, ennek köszönhetően jövőre már a kisebbeknek is rendeznek Európa-bajnokságot. Ezek mind olyan kezdeményezések, amelyek minden kétséget kizáróan előrébb lendítik a sportágat.”

Bajnokok Ligája Final Kids, Genoa Helyosztók Döntő: Szeged–OSC 7–6 A 3. helyért: Bogliasco (olasz)‒Szolnok 9‒7 Az 5. helyért: Potsdam (német)‒Recco(olasz) 13‒12 A 7. helyért: Eger‒Torino (olasz) 7‒1

További korosztályos híreink VÍZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.