2024. március 28.

Kézilabda

2018-06-16 15:59

Bronzérmes főpróba

A pénteki vereség után a szombati utolsó mérkőzésén döntetlent játszott a női U20-as kézilabda-válogatott a debreceni Négy Nemzet-tornán. A hazai rendezésű vb-re készülő társaság ezúttal az Európa-bajnoki címvédő francia együttes ellen ért el bravúros eredményt a Főnix Csarnokban.

Sz. M.utanpotlassport.hu Csütörtökön a döcögős start után magabiztos győzelemmel startolt a női junior kézilabda-válogatott Ukrajna csapata ellen a debreceni Négy Nemzet-tornán, majd tegnap ‒ némi meglepetésre ‒ kiváló kezdés után egy góllal alulmaradt a hollandokkal szemben.

A dunaújvárosi Klujber Katrin a válogatott egyik legjobbja volt a franciák elleni felkészülési meccsen Forrás: world2016
A négycsapatos felkészülési torna utolsó napján az Európa-bajnoki címvédő francia együttes várt Golovin Vlagyimir alakulatára. A franciák kezdték jobban a mérkőzést, hat perc játékot követően már három góllal vezettek, azonban Szabó Kitti és Kácsor Gréta góljainak köszönhetően hamar kiegyenlített a magyar csapat (5‒5). Csakhogy a biztató fellángolás ellenére a félidő felére ismét elhúzott az Európa-bajnoki címvédő gárda (6‒11). Az ötgólos hátrányt a pihenőig csak háromra sikerült lefaragni, így 11‒14-es állással fordultak a csapatok. A rövid szusszanás után teljesen más mentalitással lépett pályára a Háfra Noémi nélkül játszó magyar együttes: tíz perc elteltével a mérkőzésen másodszor is sikerült kiegyenlíteniük a játékosoknak (17‒17). Az ellenfél kézilabdázói ‒ hogy a fordításról szőtt álmainkat elhessegessék ‒ válaszként magasabb fokozatba kapcsoltak, átvették a kezdeményezést, és sorozatos jó kísérleteiknek köszönhetően ismét magukhoz ragadták az előnyt. Két perccel a vége előtt úgy tűnt, el is dőlt a mérkőzés,  Constance Mauny  azonban kihagyta a csapata számára megítélt hétméterest. Ezen felbuzdulva Golovin Vlagyimir tanítványai utolsó rohamot indítottak, és Klujber Katrin két góljának köszönhetően kiegyenlítettek a lefújás előtt (29‒29). A magyar csapatból ismét parádésan teljesített a dunaújvárosi Klujber Katrin, aki 7-szer – közte négyszer hétméteresből – talált a francia kapuba. Ezzel a mérkőzéssel véget ért a Főnix Csarnokban megrendezett Négy Nemzet-torna, amelyen a női U20-as magyar válogatott harmadik helyen végzett a francia és a holland csapat mögött, megelőzve a nyeretlen ukrán együttest.

NŐI U20-AS NÉGY NEMZET-TORNA, DEBRECEN Magyarország‒Franciaország 29‒29 (11‒14) A magyar csapat legjobb góllövői: Klujber 7 (4), Márton 5, Kácsor 5 Június 14., csütörtök Magyarország–Ukrajna 32–20 Franciaország–Hollandia 35–32 Június 15., péntek: Magyarország‒Hollandia 37‒38 Franciaország‒Ukrajna 33‒18 Június 16., szombat: Hollandia‒Ukrajna 39‒15

További korosztályos híreink KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.