2018-06-29 09:29

Győzelmek a rajt előtt

Három junior Eb-résztvevő is medencébe ugrott a Budapest Open első két versenynapján a Duna Arénában, és pozitív előjel a helsinki korosztályos kontinensviadal előtt, hogy Milák Kristóf (18), Barócsai Petra (16) és Gyurinovics Fanni (16) is aranyéremmel hangolt Finnországra. Ráadásul rajtuk kívül is voltak utánpótláskorú győztesek.

B. V. – utanpoltassport.huMár csak néhány nap van hátra a szerdán kezdődő helsinki junior úszó Európa-bajnokságig. Versenyzőink a napokban még a Duna Arénában ugrottak medencébe, és többen közülük aranyérmeket is szereztek a Budapest Bajnokságon.

Az Eb-indulók közül Barócsai Petra is aranyéremmel hangolt a Budapest Bajnokságon Forrás: swimmingerd.hu
Az Eb-induló fiatalok közül Milák Kristóf (18), illetve Barócsai Petra (16) és Gyurinovics Fanni (16) is elindult a felnőtt Eb előtti utolsó nagy hazai versenyen. Pozitív előjel lehet a finnországi kontinensviadal előtt, hogy mindhárman aranyéremmel hangoltak: az érdiek klasszisa, a hetekben érettségiző Milák Kristóf viszonylag régen indult versenyen, és most első hellyel tért vissza. Kedvenc számában, 200 m pillangón óriási csatában győzte le Biczó Bencét, majd 50 méteren szintén dobogón, a harmadik helyen zárt. Remekelt az érdiek másik kitűnő versenyzője, Barócsai Petra is. A hosszútáv-specialista Juhász Adél előtt csapott elsőként a célba 400 m gyorson, míg a győriek úszója, Gyurinovics Fanni 50 m gyorson nyert. Rajtuk kívül szintén aranyéremmel a nyakában végzett a szintén győri Dobos Dorottya (18), aki 100 m háton nyert – az orosz úszólegenda Alekszander Popov edzőjétől, Gennadij Tureckijtől vehette át az érmet –, valamint a Kőbánya SC mindössze 16 esztendős versenyzője, Tabi Zoltán, aki 1500 m gyorson volt a legjobb.

A BUDAPEST BAJNOKSÁG ELSŐ KÉT NAPJÁNAK UTÁNPÓTLÁSKORÚ ÉRMESEI: 1. nap női 800 m gyors: 3. Fábián Bettina (14, Szegedi Úszó Egylet); női 50 m gyors: 1. Gyurinovics Fanni (17, Győri Úszó SE); 3. Safrankó Sára (15, Győri Úszó SE); női 100 m hát: 1. Dobos Dorottya (18, Győri Úszó SE); férfi 200 m pillangó: 1. Milák Kristóf (18, Érd), 3. Lakner Dávid (17, Darnyi Tamás SC); női 200 m pillangó: 2. Bokros Blanka (18, MTK Budapest), 3. Nyirádi Réka (Darnyi Tamás SC); női 100 m mell: 3. Bozsó Sára (Kaposvár, 18); férfi 1500 m gyors: 1. Tabi Zoltán (16, Kőbánya) 2. nap férfi 400 m gyors: 2. Török Dominik Márk (16, FTC), 3. Kovacsics Márk (16, Váci Vízmű SE); női 400 m gyors: 1. Barócsai Petra (17, Érd), 3. Fábián Bettina (14, Szegedi Úszó Egylet); férfi 50 m pillangó: 3. Milák Kristóf (18, Érd); férfi 200 m vegyes: 3. Török Dominik Márk (16, FTC); női 200 m vegyes: 2. Nyirádi Réka (14, Darnyi Tamás SC), 3. Safrankó Sára (Győri Úszó SE)

További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.