2024. április 23.

Atlétika

2018-07-06 14:56

Fókuszban a távol

Európa-bajnoki csúcsot és korosztályos magyar rekordot is látott a közönség a győri U18-as Eb második napjának délelőtti programjában. És mellé egy továbbra is jól szereplő, messze repülő hazai hétpróbázót.

Doma Benedek döntős lett kalapáccsal
A. A. utanpotlassport.huHétpróbával kezdődött a második nap, vagyis folytatódott az összetett szám, amelyben Szűcs Szabina az első nap után a 19 fős mezőnyben a hatodik helyen állt. Következhetett a távolugrás. A magyar hölgy a változó erősségű hátszélben szép sorozatot produkált, ugrásonként hat centit javítva megerősítette a hatodik helyét. Kezdte 578-nál, majd befejezte 590-nél, ami a negyedik legjobb ugrás volt a délelőtt folyamán. Este, a távol döntőjében lesz azért nagyobb ugrás, remélhetőleg Endrész Klaudiától is, aki 588-nal, vagyis Szűcs Szabináénál kisebb eredménnyel fért be a tizenkettes fináléba. Tudjuk jól, hétpróbában mindig szerepeltek olyan versenyzők, akik külön-külön is kiemelkedőt tudnak valamelyik számban. Érdemes kiemelni a spanyol María Vicente mutatványát, aki 637 centinél ért földet, amivel a távolugrás döntőjében is könnyedén érmet lehet nyerni. Mihály Ádám 480-as egyéni csúccsal bekerült a rúdugrás fináléjába. Azokban a számokban, amelyekben eddig érmet osztottak, rendre a 15. helyen végzett a magyar versenyző, így volt ezzel Tóth Norbert is 10 km-es gyaloglásban (48:37.45). Kalapácsvetésben Doma Benedek és Sztupák László is továbbjutott, 70.48-as, illetve 70.25-ös dobással. Bemutatkozott az Eb-n Huller Dániel, nem is akárhogy: a 400 gát előfutamának harmadik legjobb ideje korosztályos magyar rekord (52.60). A 14. legjobb idővel Bánóczy Árpád is bejutott az elődöntőbe. A lányoknál 400 gáton Kőszegi Mira a 12., Kiszel Zsófia a 16. idővel lett elődöntős (1:01.37 és 1:01.76). További korosztályos hírek ATLÉTIKÁBAN a sportági aloldalunkon.