Tenisz

2018-07-21 19:04

Bravúrdöntő Moszkvában

Három meccslabdáról fordított az első helyen kiemelt orosz páros ellen a Fajta Péter, Velcz Zsombor duó a teniszezők U16-os Európa-bajnokságának elődöntőjében. Gulyás István, a válogatott edzője szerint a magyar kettős nemcsak nagyszerűen játszott, de hatalmas szívvel is küzdött a győzelemért. A Fajta, Velcz páros a pályán és az életben egyaránt remekül megérti egymást. Ezt példázza a remek moszkvai eredmény is, amelyre a koronát vasárnap, a döntőben tehetik fel.

Gy. Szabó Csilla – utanpotlassport.hu Bár Fajta Péter szombat délelőtt elveszítette egyéni mérkőzését olasz ellenfelével szemben, a néhány órával később Velcz Zsombor oldalán lejátszott páros találkozón ugyanolyan megállíthatatlan volt, mint az előző napokban. A magyar kettős három meccslabdát hárítva nagy küzdelemben győzte le a házigazda kettőst, s jutott be az U16-os Európa-bajnokság páros döntőjébe. Az első helyen kiemelt orosz páros régi jó ismerőse volt a Fajta, Velcz duónak, amely a magyar színeket képviselve már többször alulmaradt velük szemben. Legutóbb a téli korosztályos csapat Európa-bajnokságon.

Fajta Péter (képünkön) egyesben ugyan vesztett, párosban azonban döntős Velcz Zsombor oldalán
− Kétszer kaptunk ki tőlük, ezért még nagyobb öröm a mai győzelem – mondta a találkozó után Velcz Zsombor. – Szerintem az döntött, hogy mi most értünk be igazán fejben. A meccs szoros volt, de talán a második szettet is hozhattuk volna, ha jobban figyelünk. Összességében jól játszottunk, és nagyon jól szerváltunk. Fajta Péter a mérkőzés utáni értékelésben mindenben egyetértett társával. Pont úgy, mint a pályán, mérkőzés közben: − A második szettben kicsit leengedtünk, de ettől eltekintve végig nagyon jól játszottunk. A fontos pontokra jobban koncentráltunk, mint ellenfelünk. Úgy éreztem, mi többet fejlődtünk az év eddigi időszakában, mint ők, ezért sikerült nyernünk. Zsomborral nagyon szeretünk együtt játszani, a találkozó minden pillanatát élveztük. A döntőbe kerülés olyan, mint egy megvalósult álom. A csapat szövetségi edzője, Gulyás István, a megnyert mérkőzés után azonnal visszaküldte játékosait a szállodába. A vasárnapi döntő előtt szerinte a pihenés most a legfontosabb. De csak a fiúkra nézve, ő ugyanis inkább a másik elődöntőre, a portugál és az osztrák kettős összecsapására volt kíváncsi. S bár minden mérkőzés más és más, azt azért megnyugvással vette tudomásul, hogy a vasárnapi ellenfél nem lesz jobb a szombati orosz duónál. − Az elődöntőben jól sikerült a bemelegítésünk, ellenfelünk mintha késésben lett volna hozzánk képest, ennek köszönhetően nyertük meg olyan magabiztosan az első szettet – értékelte játékosai elődöntőben nyújtott teljesítményét Gulyás István. – A második szettben úgy éreztem, hogy Peti túl sokat vállalt magára, ha jobban a biztonságra törekszik, talán gyorsabban véget ér a találkozó. Bár ebben az időszakban az oroszok is nagyon feljavultak, így nem biztos, hogy ez sokat változtatott volna a tényeken. A mindent eldöntő szuper tie-breakben az oroszok kezdtek jobban, s gyakorlatilag végig vezettek. A magyar kettős volt az, amelyik futott az eredmény után. 9:7-nél két meccslabdája is volt a házigazda kettősnek. Majd egy harmadik. − A végjátékban Zsombor játszott fantasztikusan – idézte fel a találkozó legfontosabb, döntő pillanatait a magyar válogatott edzője. – Az előny oldalon ő van baloldalon, tehát nagyon nagy felelősség hárult rá. Szerencsére ezt nem teherként élte meg, sokkal inkább feldobta. Nagy előny volt, hogy egy bal- és egy jobbkezes játékos állt fel egymás mellé, a legnehezebb pillantokban szinte tökéletesen kiegészítették egymást. Nagyon jól játszottak, de szerintem, van még bennük tartalék. S bár sok tudatos elemet alkalmaztak a mai meccs során, szerintem képesek lennének még ennél is tudatosabban játszani. Bár el kell ismernem fejben ma mind a ketten nagyon ott voltak. Az oroszok meccslabdáinál látszódott, hogy mennyire akarnak, hatalmas szívvel küzdöttek. Az U16-os Európa-bajnokságból egyetlen nap maradt hátra. A döntők napja. Fajta Péter és Velcz Zsombor nagy napja. EGYÉNI U16-os EURÓPA-BAJNOKSÁG, MOSZKVA Fiúk Páros. Elődöntő: Fajta Péter, Velcz Zsombor−Jegor Agafonov, Alibek Kacsmazov (orosz) 6:3, 3:6, 12:10 Egyes. Nyolcaddöntő: Luciano Darderi (olasz)−Fajta Péter 3:6, 6:3, 7:5 További korosztályos hírek TENISZBEN a sportági aloldalunkon.