2024. március 28.

2018-07-22 20:44

Vereség négy győzelem után

Utolsó mérkőzésén kikapott, így a tizedik helyen zárta a szófiai U20-as B divíziós Európa-bajnokságot férfi kosárlabda-válogatottunk. Pór Péter legénysége zsinórban négy győzelem után kapott ki 67‒60-ra a portugáloktól, de ‒ csakúgy, mint a korábbi párharcokon ‒ az utolsó napon is helytállt.

Sz. M.utanpotlassport.hu Az A divíziós szereplést ugyan nem sikerült kivívnia férfi U20-as kosárlabda-válogatottunknak, de Pór Péter tanítványai mindent megtettek, hogy jó szájízzel zárják a szófiai B divíziós Európa-bajnokságot. A kilencedik helyért szálltak harcba a mieink az utolsó napon, ehhez a portugálokat kellett legyőzniük, akik remek egyéni teljesítményeket mutattak be idáig a kontinensviadalon.

A magyar férfi U20-as válogatott Forrás: MKOSZ
A párharc elején bealudt a piros-fehér-zöld alakulat, korán négypontos hátrányba került, de aztán javítani tudott, és előnnyel zárta a negyedet (17‒11). A második felvonás sem hozott pontzuhatagot, Krnjajski triplájával azonban még mindig öt ponttal vezettünk a 14. percben (24‒19). A portugálok ezután apránként ledolgozták hátrányukat, és a vezetést is átvették a félidő előtt (24‒26). Pápai és Fazekas dupláival vettük vissza a vezetést (28‒26). A fordulás után a kiváló formában játszó Queta két zsákolásával fordított a portugál együttes, majd jött a harmadik pontszerzés is tőle (28‒32). A mérkőzés kicsúszni látszott a mieink kezéből; a záró negyedre hét pont volt a hátrány a luzitánokkal szemben (48‒41). Az utolsó felvonásban szinte végig 4-6 pont között mozgott a differencia, felzárkózni azonban nem sikerült, a magyar csapat 67‒60-ra kikapott. Mindez azt jelenti, hogy U20-as válogatottunk a tizedik helyen zárta a B divíziós Európa-bajnokságot.

U20-AS B DIVÍZIÓS EURÓPA-BAJNOKSÁG, SZÓFIA (BULGÁRIA) Magyarország‒Portugália 60−67 (17‒11, 11‒15, 13‒22, 19‒19) Magyarország: Kerpel-Fronius 19/6, Németh 6, Fazekas 7/3, Bonifert 3/3, Pápai 12. Csere: Völgyi 3, Kovács -, Krnjajski 10/3 Portugália legjobb dobói: Queta 27, Lisboa 10, Barros 9/3

További korosztályos híreink KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.