2018-07-26 20:09

Újpesti boldogság

Kós Hubert két aranyéremmel folytatta a Győrben zajló serdülő országos bajnokságon. Az UTE 15 éves úszója a szerdai ezüst és bronz után már a második napon teljessé tette az éremkollekcióját. Emellett Gál Kincső és Hatházi Dóra is megszerezte a második elsőségét a viadalon.

B. V. – utanpotlassport.huTörök Dominik Márk duplájával kezdődött szerdán a serdülő úszók országos bajnokság Győrben az Aqua Sportközpontban. Az FTC versenyzője 200 m pillangón és 100 m mellen is győzött, ezzel ő volt a legeredményesebb a nyitónap után.

Kós Hubert két számban is győzött a serdülő ob második napján Forrás: UTE
Csütörtökre kicsit rövidebb program jutott a négynapos viadalon, három-három számban döntőt rendeztek a fiúk és lányok mezőnyében egyaránt, plusz még a két váltó is ott volt a végére. És erre a versenynapra is jutott egy „duplázó”: az újpestiek úszója, a még csak 15 esztendős – vagyis riválisainál egy évvel fiatalabb – Kós Hubert előbb az 50 m pillangót húzta be, majd az egyik kedvenc számán, 200 m vegyesen is elsőként csapott célba a helsinki junior Európa-bajnokságot is megjárt versenyző. A lányok mezőnyében egyaránt megszerezte második győri aranyát a debreceni Gál Kincső és a nyíregyházi Hatházi Dóra. Előbbi a 800 után 400 m gyorson is nyert, utóbbi pedig a 200 métert követően 50 m pillangón is első lett. A legnagyobb versenyt talán a fiúk 400 m gyorsúszása hozta. Az első négy helyezett ugyanis egy másodpercen belül teljesítette a távot, a kiélezett küzdelemből Galyassy Szilárd (Budafóka SE) került ki győztesen, míg 200 m vegyesen a BVSC-s Nagy Réka a papírformának megfelelően nőtt a mezőny fölé. A nap végi 4x200 m-es váltók után a fiúk között az egriek, a lányok viadala után a debreceniek örülhettek. Így ért a feléhez a serdülő ob, pénteken a harmadik nappal folytatódik a bajnokság.

SERDÜLŐ ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, 2. NAP, GYŐR Fiúk. 400 m gyors: 1. Galyassy Szilárd (Budafóka SE) 3:58.96, 2. Kovacsics Márk (Váci Vízmű SE), 3. Tabi Zoltán (Kőbánya SC); 50 m pillangó: 1. Kós Hubert (UTE) 24.84, 2. Galyassy Szilárd (Budafóka SE), 3.; 200 m vegyes: 1. Kós Hubert (UTE) 2:05.23, 2. Sári Péter (Győri Úszó SE), 3. Török Dominik Márk (FTC); 4x200 m gyorsváltó: 1. Egri Úszó Klub (Sződi Zsolt, Kovács Attila, Miló Sidló Marcell, Angyal Mátyás) 7:50.64, 2. Bácsvíz KVSC, 3. Veszprémi Egyetem ÚK. Leányok. 400 m gyors: 1. Gál Kincső (Debreceni Sportcentrum) 4:16.99, 2. Muzsnay Zsófia (Egri Úszó Klub), 3. Szimcsák Míra (Jövő SC); 50 m pillangó: 1. Hatházi Dóra (Nyíregyháza Sportcentrum) 27.97, 2. Safrankó Sára (Győri Úszó SE), 3. Szőke Zita (Hódmezővásárhely); 200 m vegyes: 1. Nagy Réka (BVSC-Zugló) 2:18.15, 2. Ugrai Panna (Hód Úszó SE), 3. Gyűrűs Hanna (Szombathely); 4x200 m gyorsváltó: 1. Debreceni Sportcentrum (Pál Adél, Andriychuk Alexandra, Gál Kincső, Szatmári Gréta) 8:38.58, 2. Iron, 3. Szegedi Úszó Egylet.

További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.