2018-07-27 20:42

Győri váltótripla

Háromból három váltószámban nyertek a hazai környezetben szereplő győriek a serdülő országos bajnokság harmadik napján. Az újpesti Kós Hubertnek pedig ismét sikerült a duplázás, így a zárónap előtt négy aranyéremmel ő a legeredményesebb versenyző.

B. V. – utanpotlassport.huEddig duplázásokról szólt a serdülő úszók győri országos bajnoksága. A nyitónapon Török Dominik Márknak, csütörtökön pedig Kós Hubertnek sikerült ez a bravúr. Pénteken is bőven megvolt az esély az éremhalmozásra, hiszen tíz számban is hirdettek győztest.

A győri váltókat pénteken nem lehetett utolérni Fotó: Krizsán Csaba
Kós remek formája kitartott, hiszen újabb két aranyat tett hozzá az addig sem akármilyen produkciójához. Az UTE úszója ezúttal 200 m háton és 400 m vegyesen győzött roppant magabiztosan, így már négy elsőségnél tart az Aqua Sportközpontban. Láthatóan Török sem akar lemaradni, az FTC versenyzője szerdán szerzett két bajnoki címe mellé 200 m mellen szállította a harmadikat. Rajta kívül még a Budafóka fiatalja, Galyassy Szilárd állhatott dobogóra, ő a klasszikus számon, 100 m gyorson szerezte meg második aranyát. A lányok között 200 m mellen szerzett első helyével immár Nagy Réka is kettőnél tart. A BVSC egy évvel ezelőtt éppen Győrben aranyérmes versenyzője ezen kívül 400 m vegyesen Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) mögött másodikként csapott célba. Emellett a hódmezővásárhelyi versenyző, Szőke Zita és Ugrai Panna diadalmaskodott: előbbi 100 m gyorson, utóbbi 200 m háton nyert. A váltókban pedig hazaiak vitték a prímet. Háromból hármat húztak be, győztek mindkét nem versenyében 4x100 m gyorson, valamint a mix 4x100 m-es vegyes váltóban is. Az országos bajnokság szombaton zárul a Győrben. Az elmúlt napokkal ellentétben nem 18, hanem 17 órakor kezdődnek a finálék.

SERDÜLŐ ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, 3. NAP, GYŐR Fiúk. 100 m gyors: 1. Galyassy Szilárd (Budafóka SE) 52.16, 2. Angyal Mátyás (Egri Úszó Klub), 3. Kovacsics Márk (Váci Vízmű  SE); 200 m hát: 1. Kós Hubert (UTE) 2:04.19; 2. Gergye Ákos (Zalaegerszeg), 3. Nagy Roland (Triton SE); 200 m mell: 1. Török Dominik Márk (FTC) 2:19.21; 2. Sári Péter (Győri Úszó SE), 3. Kardos Dániel (Kaposvári SI); 400 m vegyes: 1. Kós Hubert (UTE) 4:25.48, 2. Banóczki Milán (MTK Budapest), 3.  Tabi Zoltán (Kőbánya SC); 4x100 m gyorsváltó: 1. Győri Úszó SE (Cerva Szabolcs, Szedlák Álmos, Kőhalmi Kornél, Sári Péter); 2. Bácsvíz KVSC, 3. Egri Úszó Klub. Leányok. 100 m gyors: 1. Szőke Zita (Hódmezővásárhely) 57.10, 2. Muzsnay Zsófia (Egri Úszó Klub), 3. Hatházi Dóra (Nyíregyháza Sportcentrum); 200 m hát: 1. Ugrai Panna (Hód Úszó SE) 2:17.59, 2. Szilágyi Gerda (Győri Úszó SE), 3. Gyenei Anna (Dombóvár); 200 m mell: 1. Nagy Réka (BVSC-Zugló) 2:36.34, 2. Híves Katica (Iron), 3. Suba Zsófi; 400 m vegyes: 1. Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 4:49.67, 2. Nagy Réka (BVSC-Zugló), 3. Nyirádi Réka (Darnyi Tamás SC); 4x100 m gyorsváltó: 1. Győri Úszó SE (Rajos Kíra, Gyurinovics Lili, Szilágyi Gerda, Safrankó Sára) 3:57.68; 2. Debreceni Sportcentrum, 3. BVSC-Zugló. Mix. 4x100 m vegyes váltó: 1. Győri Úszó SE (Szilágyi Gerda, Börcsök Dániel, Szedlák Álmos, Safrankó Sára) 4:08.05, 2. Hódmezővásárhely, 3. Nyíregyháza Sportcentrum.

További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.