Tenisz

2018-08-01 20:55

Négyből három nyerő

Az U16-os leánycsapat kivételével, minden korosztályos válogatottunk sikeresen túljutott a csapat Európa-bajnokság selejtezőjének első körén. Az U18-as leányok Svédország legyőzésével egyenesen a döntőbe kerültek, s ezzel a jövő heti nyolcas fináléban is biztosították helyüket. Az U16-os és U18-as fiúkra ezzel szemben még egy-egy nehéz mérkőzés vár, ha követni akarják Nagy Adriennéket.

Gy. Szabó Csilla – utanpotlassport.hu Négyből három magyar egység jutott túl a teniszezők korosztályos csapat Európa-bajnoki selejtezőinek első napi akadályán. A nyolcas csoportokban ez azt jelentette, hogy a sikerrel járt együttesek csütörtökön elődöntőt játszhatnak, s győzelem esetén már biztosíthatnák is részvételüket a jövő héten kezdődő Eb-döntőben. Az U18-as leánycsapat ugyanakkor ezt a feladatot már szerdán teljesítette, hiszen az ő csoportjukban két ellenfél hiányzott, így következő, Románia elleni mérkőzésük az eredménytől függetlenül már döntőt, vagyis továbbjutást jelent.

Az U18-as válogatott csütörtökön Svédország ellen mérkőzik az elődöntőben. Kéki Márk, Palágyi Miklós edző, Vörös Máté és Makk Péter (balról jobbra).
− Nem volt egyszerű meccs a svédek elleni, mert nagyon jól játszott a skandináv válogatott– mondta honlapunknak a találkozó után Nagy Adrienn, aki két nagyon szoros szettben hozta egyes találkozóját. – Az én ellenfelem például  tavaly a  16 éven aluliak kontinensviadalának döntőse volt, ezért különösen örülök a győzelemnek. Fanni is nagyot játszott, mert a harmadik, döntő szettben már 5:2-re is vezetett a svéd lány, mégis sikerült fordítania. Mind a ketten kihoztuk magunkból a maximumot, nagyon elfáradtunk, de megérte. A meleg tovább nehezítette a helyzetünket, de szerencsésen megoldottuk a feladatot. Csütörtökön a románok ellen vélhetően még keményebb meccsünk lesz, de ők sem verhetetlenek. Nagy Adrienn szavaiból kiderült, hogy bár már biztosították helyüket a hétfőn kezdődő döntőben, egyáltalán nem fogják félvállról venni, a románok elleni csütörtöki, a csoportelsőségről döntő mérkőzést. Sőt. A másik leánycsapat, az Angliában pályára lépő U16-osok számára viszont már elérhetetlen a finálé, hiszenSzabanin Natália és Drahota-Szabó Dorka  egyaránt elveszítette egyes mérkőzését, a párost pedig már le sem játszották. Igaz, mindkét magyar lány több mint két órán át volt pályán, és három szettben kapott ki német ellenfelétől. A fiúcsapatok ezzel szemben száz százalékos teljesítményt hoztak. Az U16-osok Svédországot, az U18-asok pedig Szlovákiát verték az első fordulóban, s jutott így mindkettő a legjobb négy közé. Érdekesség, hogy az idősebbek mezőnyében Vörös Máté és Makk Péter egyaránt magabiztosan nyerte találkozóját, Kéki Márk és Vörös Máté azonban elveszítette a párost. Igaz, nagy küzdelemben, ráadásul tétje sem volt a meccsnek, hiszen a magyar válogatott az egyesek megnyerésével már így is, úgy is a legjobb négy közé jutott. Az alig egy héttel ezelőtt, az U16-os egyéni Európa-bajnokságon páros ezüstérmet nyert Velcz Zsombor és Fajta Péter ott folytatta a menetelést Olaszországban, ahol Moszkvában vasárnap abbahagyta. Ezúttal csapattá összeállva és Buzonics Dominikkal kiegészülve 3−0-ra verték Svédország együttesét. − Nagyon nehéz körülmények között, borzasztó hőségben játszottak a fiúk, szerencsére a második meccsre már bevezették a nagy melegre vonatkozó szabályt, miszerint tíz perces extra pihenőket kérhetnek a kapitányok – összegezte a Latianóban történteket Gulyás István, a korosztály szövetségi edzője. – Zsombor nagyon nagy meccset nyert, négyszer is breakhátrányból jött vissza. Az egész mérkőzés egy hullámvasútra emlékeztetett, szerencsére a fontos pontokat mindig mi hoztuk. Péter az első szettben nem igazán érezte, mit kell játszania, a szél is fújt. A pihenőben átbeszéltük a dolgokat és a másodikat már nullára nyerte. Sohasem láttam még így szerválni, legalább tíz ászt ütött és ugyanennyi nyerő adogatása is volt. A párosban szándékosan adtam lehetőséget Dominiknak a játékra, érdekesség, a svédeknél Leo Borg nemcsak névrokona, de ténylegesen is az egykori sokszoros Grand Slam-győztes Björn fia. A hőség és a tét nélküliség ellenére a srácok ezt a meccset is hozták. Csütörtöki ellenfelünket, Montenegrót télen már megvertük, de ennek ellenére nem dőlhetünk hátra kényelmesen, újabb nagy meccs vár ránk. Gulyás István szerint ez azonban minden korosztályra és mérkőzésre elmondható. A csapatversenyek esetében nincs idő belelendülni a tornába, hiszen nincsenek gyenge ellenfelek. Éppen ezért nagyon jó eredmény, hogy a négy együttesből három sikeresen vette az első napi akadályt. A szakember abban bízik, hogy a versenyben maradt csapatok hasonló elánnal folytatják és a már döntőbe jutott U18-as leánycsapat mellett az U16-os és az U18-as fiú gárda is biztosítja finálés helyét. Ehhez már csak egy-egy mérkőzést kellene csütörtökön nyerniük. Előbbieknek Montenegró, utóbbiaknak pedig Svédország ellenében.

CSAPAT EURÓPA-BAJNOKSÁG, SELEJTEZŐK. U16. Fiúk. Latiano (Olaszország). Magyarország−Svédország 3−0. Velcz Zsombor−Linus Carlsson Halldin 7:6(6), 6:4; Fajta Péter−Isac Strömberg 7:6(5), 6:0; Buzonics Dominik, Fajta Péter−Leo Borg, Isac Strömberg 7:5, 3:6, 12-10. Leányok. Northumberland (Nagy-Britannia). Németország−Magyarország 2−0. Alexandra Vecic−Szabanin Natália 6:3, 6:4, 6:2; Angelina Wirges−Drahota-Szabó Dorka 4:6, 6:3, 6:2; Chantal Sauvant, Alexandra Vecic−Jánosi Luca, Szabanin Natália, nem játszották le. U18. Fiúk. Pöstyén (Szlovákia). Magyarország−Szlovákia 2−1. Vörös Máté−Kristof Minarik 6:1, 6:1; Makk Péter−Samuel Puskar 6:3,6:3; Kéki Márk, Vörös Máté−Kristof Minarik, Samuel Puskar 6:7(5), 5:7. Leányok. Arad (Románia). Magyarország−Svédország 2−0. Gécsek Fanni−Melis Yasar 6:4, 3:6, 7:5; Nagy Adrienn−Caijsa Wilda Hennemann 7:5, 7:5; Gécsek Fanni, Nagy Adrienn−Caijsa Wilda Hennemann, Alexandra Viktorovics 2:2, nem fejezték be.

További korosztályos hírek TENISZBEN a sportági aloldalunkon.