2018-08-11 20:15

Tucatnyi különbség

Magabiztos győzelmet aratott a magyar válogatott a lengyelországi leány U18-as kézilabda-világbajnokság csoportkörének negyedik fordulójában. Bohus Bea együttes ezzel megőrizte százszázalékos mérlegét, az igazi erőpróba azonban hétfőn jön csak: a dánok elleni párharcban dől el a csoportelsőség sorsa.

M. Sz.utanpotlassport.hu Három magabiztos győzelem után abszolút esélyesként várhatta a folytatást a magyar válogatott a Kielcében zajló leány U18-as kézilabda-világbajnokságon. Bohus Bea együttese a csoportkör negyedik fordulójában a nyeretlen egyiptomiakkal találkozott.

A válogatottban már hosszú idők óta kiválóan teljesítő Bánfai Kíra volt a magyar csapat legjobbja Egyiptom ellen Forrás: MKSZ
Az első percektől kezdve a mieink domináltak, mondhatni az volt csupán a kérdés, hogy mennyivel verik meg ellenfelüket, hangolódva a dánok elleni rangadóra. A különbség folyamatosan nőtt a találkozón, a félidőre tizenhárom gólos előnyt harcoltak ki a mieink (21‒8). Hogy a világbajnokság kimerítő időszakát bírják a játékosok, a második játékrészben kisebb fokozatba kapcsoltak, ám ez nem jelentette azt, hogy átengedték volna a kezdeményezést az ellenfélnek; továbbra is ők uralták a meccset.  Akik szemtanúi voltak a mérkőzésnek, láthatták, hogy ‒ mondhatni ‒ örömjáték zajlott a lezárásban, gyönyörű találatokat jegyeztek Bohus Bea tanítványai. Kár is szaporítani a szót, a magyar csapat szépen játszva, hozva a kötelezőt 36‒24-re győzött, és megfelelően hangolódott a folytatásra. A piros-fehér-zöld alakulatból ezúttal a nyolcgólos Bánfai Kíra és a hatot dobó Pál Tamara emelkedett ki, de az egész csapat kitett magáért. A következő mérkőzésüket hétfőn 14 órakor az eddig szintén veretlen dán együttessel játsszák a mieink, ahol a csoportelsőség megszerzése lesz a tét.

LEÁNY U18-AS VILÁGBAJNOKSÁG, KIELCE (LENGYELORSZÁG) Csoportkör, 4. forduló MAGYARORSZÁG–EGYIPTOM 36–24 (21–8) Magyarország: Herczeg, Magera, Szabó (kapusok), Albek 4, Arany, Bánfai 8, Borgyos 5, Kellermann 1, Kuczora 2, Pál 6, Schatzl 2, Simon 2, Szilovics 2, Vámos 2, Varga 2. Szövetségi edző: Bohus Bea A többi mérkőzésen: Dánia–Chile 28‒16, Horvátország–Svédország 24–18 A csoport állása: 1. Magyarország 8 pont, 2. Dánia 8, 3. Horvátország 4, 4. Svédország 2, 5. Chile 2, 6. Egyiptom 0

További korosztályos hírek KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.