2024. március 28.

Vízilabda

2018-08-18 20:47

Spanyolnátha

Óriási csatában ugyan, de alulmaradt a magyar ifjúsági vízilabda-válogatott a szombathelyi korosztályos világbajnokság elődöntőjében (11–12). Horváth János legénysége ‒ ahogyan a tavalyi máltai U17-es Európa-bajnokságon ‒, megint a spanyoloktól szenvedett vereséget a legjobb négy között, így vasárnap délután negyed négytől a bronzéremért játszik a tófürdői medencében a görög–szerb párharc vesztese ellen.

Sztrik Martin ‒ utanpotlassport.hu Nagy várakozás előzte meg a szombati Magyarország‒Spanyolország világbajnoki elődöntő mérkőzést, hiszen már a délelőtt folyamán elkelt az összes jegy. De ez nem is meglepő, mivel a magyar ifjúsági vízilabda-válogatott elképesztő játékkal és magabiztossággal múlta felül pénteken a montenegrói csapatot, így bejutott a legjobb négy közé a szombathelyi világbajnokságon. Amellett, hogy a tófürdői lelátók megteltek már a mérkőzés előtti fél órában, ezt a találkozót a televízió előtt is figyelemmel követhette minden szurkoló és pólókedvelő.

Bóbis Botond háromszor is betalált, a magyar válogatott viszont így is kikapott a spanyoloktól Forrás: MVLSZ
Pikáns párharc várt Horváth János legénységére, tudniillik a két gárda a tavalyi máltai U17-es Európa-bajnokságon szintén az elődöntőben találkozott, akkor a spanyolok kerekedtek felül 11‒9-re, így egyértelmű volt a cél: visszavágni és világbajnoki döntőt játszani vasárnap a magyar közönség előtt. Ha pedig a játékosok ‒ már a megérkezéskor látható ‒ elszántsága és szenvedélye nem lett volna elég, a szurkolókkal megtelt lelátók hangulata is arra buzdított, hogy a válogatott bejusson a fináléba. A lemenő nap fénye még megvilágította a medence vizét, amikor megszólalt a mérkőzés kezdetét jelző sípszó, és következett a ráúszás, ami után támadhattak is a mieink. A támadás végén Fekete Gergő szerzett centergólt. Nem kellett sokat várnunk, és ugyanő egy büntetőt is kiharcolt, amelyet Baksa Benedek értékesített, így bő egy perccel a kezdés után már kettővel vezettek a fehérsapkás hazaiak (2‒0). Kiválóan működött a magyar fal, így a spanyolok próbálkozásai rendre eredménytelenül zárultak. Egészen a harmadik percig, amikor Bertan Lluc talált be. A félidő derekán az egyenlítésért támadott az ellenfél, de Fekete szemfüles labdaszerzése megállította az akciót, a kontrából pedig újabb büntető következett, ezt azonban nem sikerült értékesítenie Vékony Ákosnak. Nem sokkal később viszont jöttek az újabb gólok: Baksa duplázott, majd Csorba Tamás is megszerezte első találatát a negyed vége előtt (4‒1). A második felvonás ráúszását a kéksapkás gárda nyerte, az ebből következő próbálkozást azonban Grieszbacher Márk hárította. Ezután Fekete járt közel hozzá, hogy ötre növelje az előnyt, de közeli lövése nem ért célba, a kontrából pedig a spanyolok szépítettek, sőt egy perccel később egy gólra zárkóztak fel (4‒3). Nemcsak a szurkolóknak, hanem Bóbis Botondnak sem tetszettek a látottak, így óriási bombát eresztett meg a kapu felső sarkába, de hamar jött a válasz (5‒4). Három perc volt hátra, amikor Bóbis ismételte meg az előbbi eseménysort, majd büntetőből is betalált (7‒4). A spanyolok nem adták fel, Lluc tett róla kétszer is, hogy szorosabb legyen a párharc, így 7‒6-os állassal úsztak szünetre a felek. A harmadik játékrész elején aztán bekövetkezett, amitől minden hazai szurkoló tartott: egyenlített a spanyol együttes. Ezt egy magyar kapufa követte; nem sikerült bepofozni a labdát, ami meg is bosszulta önmagát: megszerezte a vezetést az ellenfél. Nem sokkal később meg is duplázhatta volna előnyét, ha nincs a kapunkban Korom Dániel, aki kifogta a megítélt ötméterest. Két perc volt hátra, amikor Horváth János szövetségi edző időt kért, hogy rendezze a sorokat. Gól azonban már nem esett a hajrá előtt. „Ha a magyar csapat elhozza a labdát, emberelőnyben támadhat”‒ szólt a helyszíni tudósítás. Így is lett! A támadás azonban hatástalan volt. „Védekezz! Védekezz!”‒ zúgott a lelátókról, amit tökéletesen teljesített is a piros-fehér-zöld védőegység, majd Baksa szerezte meg a várva várt egyenlítő találatot (8‒8). Megvolt a válasz erre is, rövid időn belül  kétszer is elsült egy-egy spanyol kéz (8‒10). Ekkor kért időt Horváth János ismét, ez viszont jóval eredményesebb volt, mint az előző; Fekete zárkóztatta a mieinket, amire megint volt válasz a túloldalon... Kísértetiesen ismerős eredményhez ért a találkozó (9‒11), ám Ekler Bendegúz tett róla, hogy ne ez legyen a vége, miután büntetőből betalált. Két perc volt hátra, amikor az egyenlítésért támadtak Horváth János tanítványai: Bóbis pofozta be a labdát a kapufa segítségével. Szinte felrobbant az uszoda, óriási ováció kísérte az hátralévő másodperceket. „Ria, ria, Hungária!”‒ zengett a tribün. Az előnyt viszont megint a spanyolok szerezték meg, egyenlíteni pedig nem tudtunk, így egy góllal ugyan, de alulmaradtak a mieink. Nem sikerült a bravúr, óriási mérkőzésen ugyan, de 12‒11-re győzött Spanyolország válogatottja, így a magyar csapat vasárnap délután negyed négytől világbajnoki bronzmérkőzést játszik a szombathelyi Tófürdőn.

FIÚ IFJÚSÁGI VÍZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (SZOMBATHELY) Elődöntő MAGYARORSZÁG‒SPANYOLORSZÁG  11‒12 (4‒1, 3‒5, 0‒2, 4‒4) A magyar válogatott: Grieszbacher M., Korom D. (kapusok), Baksa B. 3 gól, Bóbis B. 4 gól, Fekete G. 2 gól, Ekler B. 1 gól, Csorba T. 1 gól, Schmölcz N., Szeghalmi Zs., Dala D.,Vékony Á., Fodor OSzieben L.. Szövetségi edző: Horváth János

További korosztályos híreink VÍZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.