2018-08-27 08:25

Sárosan, de törve nem

Keszthelyi Vivien a középmezőnyben, egész pontosan a 6. helyen ért célba az Audi R8-kupa második misanói futamán, amely a sorozat történetének első villanyfényes versenye volt. Extra kihívásként: folyamatosan száradó, de vizes pályán.

Nem volt egyszerű futama Keszthelyi Viviennek, és az Audi R8-kupa mezőnyének Misanóban. Forrás: Keszthelyi Vivien Facebook-oldala
K. T. I. - utanpotlassport.hu „A holnapi nap még több izgalmat tartogat, hiszen a második teljes értékű verseny lesz, az első lámpafényes sprint futamom ezzel az autóval” – írta még szombaton este hivatalos Facebook-oldalán a GT4-es Audi R8 LMS-kupa magyar résztvevője, Keszthelyi Vivien, aki összetettben a negyedik, a juniorok között pedig a második helyet szerezte meg az első futamon. Az a bizonyos „izgalmas holnap” már közel sem alakult ilyen jól a 17 esztendős pilóta számára: az időmérőn, esős körülmények között jó 5 másodperccel rosszabb eredményt ért el a legjobb körében is, mint a kvalifikációt végül megnyerő, a sorozat toronymagas favoritjának számító Kris Heidorn, ezzel pedig csupán a 9. helyet tudta megszerezni a villanyfényes, vasárnap esti futam rajtrácsára. Ugyan az eső a versenyre elállt, de a pálya nem tudott felszáradni. A rajt sem ment simán, többen is megcsúsztak, kipördültek, Keszthelyi Vivien viszont kikerülte a nagyobb zűrzavart, ennek köszönhetően pedig az első kör végére két helyet javítva a 7. pozícióba került. Négy kör telt el, amikor a Team VRS protezsáltja még egy helyet előre tudott lépni, igaz, ezúttal nem önerőből, hanem a 4. helyen autózó Mike Hesse félreállása jóvoltából. A folytatásban a 7. helyen autózó, Jedrzej Sczcesniak tette izgalmassá a futamot a magyar nézők számára, újra és újra megpróbálva megelőzni Keszthelyit, aki azonban rendre visszaverte ezeket a támadásokat, megőrizve a 6. pozíciót. A versenyt ismét csak Heidorn nyerte – dominanciájáról mindent elárul, hogy tíz rajtból ez a kilencedik sikere idén. Az erőset hajrázó, az utolsó körre német riválisát egyetlen másodpercre megközelítő Rahem Frey lett a második, míg a rajtnál előretörő lengyel Robin Rogalski futott be harmadikként. Keszthelyi Vivien az olaszországi hétvége után a második helyről visszacsúszott összetettben negyediknek, ugyanakkor egyetlen fordulóval a szezon vége előtt a juniorok között még mindig élen áll. Az idény záró hétvégéjét szeptember 7-9. között a Nürburgringen, Németországban tartják majd. További korosztályos hírek AUTÓSPORTBAN a sportági aloldalunkon.