Tenisz

2018-09-03 03:54

Győztes rajt New Yorkban

"Brutális volt!" Így fogalmazott honlapunknak Csurgó Virág azt követően, hogy lánya, Nagy Adrienn, a korosztályos amerikai nyílt teniszbajnokság első körében 6:1, 6:3-ra legyőzte a hazai pályán játszó Vanessa Ongot. Az MTK 17 évesen teniszezője már a Roland Garroson és Wimbledonban is kiharcolta a főtáblás szereplés jogát, ám az első körön egyik helyen sem sikerült továbbjutnia. New Yorkban magabiztos játékkal lépett a második fordulóba.

Gy. Szabó Csilla – utanpotlassportHarmadik nekifutásra ugyan, de New York-ban végre sikerült Nagy Adriennek, ami Párizsban és Wimbledonban még nem. Az MTK 17 esztendős teniszezője a US Open korosztályos viadalának nyitómeccsén, az amerikai Vanessa Ong legyőzésével megszerezte karrierje első junior Grand Slam-győzelmét. Ráadásul nem is akárhogyan. Magabiztosan, két szettben, mindössze 1 óra 8 percnyi játékkal gyűjtötte be a várva várt sikert.

Csurgó Virág (balról) és Nagy Adrienn az egyik újdonságot,  a "kócsolást" gyakorolja a US Openen Fotó: Zádor Péter
Csurgó Virág (balról) és Nagy Adrienn az egyik újdonságot, a "kócsolást" gyakorolja a US Openen Fotó: Zádor Péter
− Brutális volt! – kommentálta a győzelmet honlapunknak közvetlenül a találkozó után, a fiatal teniszező edző-édesanyja Csurgó Virág. – Az elején az amerikai lány szinte hozzá sem ért a labdákhoz. Az első szett nemcsak az eredményében, de a pályán mutatott játék alapján  is egyértelműen a miénk volt. A másodikban három egyes vezetésnél Adri elhibázott néhány pontot, az ellenfele ugyanis elkezdett magasabban pörgetni. Érthető volt a reakciója, hiszen más fegyvere már nem maradt, természetes, hogy el akarta kerülni a súlyos vereséget. Szerencsére Adri ekkor is uralta a helyzetet, és viszonylag gyorsan befejezte a meccset. Nagyon jó százalékban eredményes volt az első szervákból, és a másodikak is hatékonyak voltak. De igazából semmit sem tudok kiemelni, úgy játszott ahogy kell, összességében minden jól ment. Végtelenül boldogok vagyunk, nagyon jól jött ez a győzelem. Annyira akarta, olyan sokat tett eddig érte, és végre sikerült! Mindez persze nem előzmények nélkül történt, hiszen a kanadai előverseny is jól sikerült. Az első körben a guatemalai Rivera Coradot győzte le három szettben, a másodikban újabb három szettben ugyan vereséget szenvedett a torna második kiemeltjétől, a kanadai Fernandeztől, ám Adrienn játéka már akkor megmutatta, hogy nagyon jó formában érkezett a tengerentúlra. A bizonyítási vágyról már nem is beszélve, hiszen Párizs és Wimbledon után, mindenképpen meg akarta mutatni országnak-világnak, nem néző szeretne lenni New Yorkban. S bármilyen nehéz is volt a junior Grand Slam-torna főtábláját jelentő ranglistahely kiharcolása, azért a legjobb mégiscsak az, ha azon a bizonyos főtáblán meccset is sikerül nyernie. A nemrégiben bevezetett szabálymódosításokkal is most találkozhatott először az MTK fiatal játékosa, így először kaphatott edzői utasításokat édesanyjától a találkozó során. S bár az eredmény alapján úgy tűnhet, hogy erre nem sok szüksége volt, Csurgó Virág semmiképpen sem akarta ezt a lehetőséget elszalasztani: − Már az első szettben is odahívtam magamhoz, jóllehet csak annyit mondtam neki: ne vegyen vissza a sebességből, pontosan így folytassa. A mérkőzés kimenetelén ez ugyan sokat nem változtatott, de biztosan jól esett neki. Úgy gondoltam, ha lehetőségem van rá, miért ne éljek vele? Most használtak először kijelzőt is, amely a labdamenetek között visszaszámolta a huszonöt másodperces szünetet. De Adri soha nem szokta húzni az időt, általában gyorsan elvégzi a szerváját, így ez az újdonság sem igazán zavarta meg a játékában. Az élet, pontosabban a torna azonban nem áll meg. A második körben igazi nagy falat vár Adriennre, a negyedik kiemelt, kolumbiai Maria Camila Osorio Serrano ellen lép pályára. S bár a korosztályos világranglistán pillanatnyilag a hetedik helyen álló dél-amerikai játékos az esélyesebb, azért a pálya borítása kedvezhet a magyar lánynak, akinek ez a kedvence. Serrano ugyanakkor, ahogy általában a dél-amerikaiak, inkább a salakot szereti. − Mostantól minden hab a tortán, Adri teher nélkül állhat oda, és játszhatja legjobb játékát. A küldetést már teljesítette, az önbizalmának pedig hatalmas lökést adott ez a győzelem – vélekedett Csurgó Virág. Az edző-édesanya, aki ez utóbbi szerepkörét tartja az összes közül a legfontosabbnak, nagyon halkan jegyezte csak meg a mérkőzés után: − Annyira jó volt az anyukájának lenni! – Csurgó Virág azonban nem a győzelem miatt fogalmazott így. Örömét az okozta, hogy végre felhőtlenül boldognak láthatta lányát. Büszkének eddig is büszke volt rá. Akkor is, amikor Párizsban és Wimbledonban még nem sikerült győzelmet felmutatnia. Amerikai nyílt teniszbajnokság. Juniorok. Első kör (64-es tábla): Nagy Adrienn–Vanessa Ong (amerikai) 6:1, 6:3. További korosztályos hírek TENISZBEN a sportági aloldalunkon.