Sportlövészet

2018-09-11 13:36

Utolsó előtti felvonás

A sportlövők Csangvonban zajló junior-világbajnokságának utolsó előtti napján egyetlen magyar versenyzőnek sem sikerült döntőbe jutnia. A leány puskások 50 méteres három testhelyzetű számában Gáspár Lalita a 15., Toma Dorina a 24., Horváth Lea pedig a 44. helyet szerezte meg, míg a koronglövők skeet viadalában Fodor Dávid a 43. lett. Mindez azt jelenti, hogy érem nélkül utaznak haza a puskás leányok, akikhez nagy reményeket fűztek a szakemberek..

M. Sz.utanpotlassport.hu A fiúk remek teljesítménye után a szintén a puskások 50 méteres három testhelyzetű számában versenyző leányoké volt a főszerep kedden a dél-koreai Csangvonban zajló junior sportlövő világbajnokságon. Gáspár Lalita, Toma Dorina és Horváth Lea mellett még a koronglövők skeet viadalát követhettük figyelemmel, amelyben egyetlen magyar fiatal, Fodor Dávid volt érdekelt.

Gáspár Lalita állt legközelebb a nyolcas döntőhöz a puskások 50 méteres három testhelyzetű versenyszámában Fotó: Roth Tamás
Feladta a leckét társainak vasárnap és hétfőn Pekler Zalán, mivel a szabadpuska fekvő és a puskások 50 méteres három testhelyzetű számában is ezüstérmet szerzett. Utóbbiban ráadásul a fiúcsapat is remekelt, így bronzéremmel utazik haza. „Tökéletes felkészülés volt az ifjúsági olimpiára, ami az elsőszámú versenyem az idén, úgyhogy magabiztosan utazom majd Argentínába októberben”‒ nyilatkozta tegnap az októberi ötkarikás játékokra készülő komáromi fiú. Kedden Gáspár Lalita állt a legközelebb a sikerhez, aki öt egységgel elmaradva a nyolcadik ‒ még döntőt jelentő pozíciótól ‒, 1149 lőtt körrel az alapszakasz 15. helyén zárt. A Vasas SC-APLE sportlövője a térdelőt 381-el, az állót 378-al, a fekvőt pedig 390 körrel zárta ‒ utóbbiban állt legközelebb az élmezőnyhöz. Nem sokkal maradt el tőle a 24. helyen végző Toma Dorina sem, aki 1146 (378, 381, 387) lőtt körrel a középmezőnyt erősítette. Horváth Leának kevésbé sikerült jól a versenynap: az 57 fős mezőnyben a 44. lett, 1136 körrel. A 17 éves lány állóban volt a leggyengébb, ott 370-et lőtt, míg térdelőben 381-et, fekvőben pedig 385-öt. Mindez azt jelenti, hogy puskás leányaink érem nélkül utaznak haza Dél-Koreából. Még egy magyar fiatal volt érdekelt kedden, a skeet koronglövők mezőnyében elindult Fodor Dávid, aki tegnap a 41. helyet szerezte meg az első felvonásban. Fodornak a második rész sem sikerült jobban, 46 versenyzőből a 43. lett. Szerdán rendezik a juniormezőny utolsó versenynapját, amelyen a target sprintelők méretik meg magukat, köztük Ozsvárt Donát.

Sportlövő világbajnokság. Csangvon. Juniorok. 50 méter puska 3×40. Egyéni. Leányok Alapszakasz: 1. Morgan Phillips (amerikai) 1171-59x; 2. Hszü Hong (kínai) 1165-46x; 3. Zsang Csiao-jing (kínai) 1162-56x … 15. Gáspár Lalita 1149-52x; 24. Toma Dorina 1146-44x; 44. Horváth Lea 1136-29x. Koronglövészet. Skeet. Egyéni. Második nap. Fiúk: 1. Nic Moschetti (amerikai) 121 +10; 2. Elia Sdruccioli (olasz) 121 +9; 3. Onur Atak (török) 121 +1 … 43. Fodor Dávid 98.

További korosztályos híreink SPORTLÖVÉSZETBEN a sportági aloldalunkon.