2018-10-07 20:32

Robog a Volán

Az előző évad ezüstérmese, a szlovén Hidria Jesenice gárdája sem tudta megállítani a Fehérvár AV19 juniorcsapatát az osztrák bázisú U20-as jégkorongbajnokságban. A címvédő székesfehérváriak így remekül kezdték a szezont, hat mérkőzésen öt győzelemnél tartanak.

B. V. – utanpotlassport.huAz előző évadban mindent vitt a Fehérvár AV 19 juniorcsapata, amely az osztrák bázisú és a hazai U20-as jégkorongbajnokságot is megnyerte. A duplázó gárdából azóta már sokan a hazai Erste Ligában szereplő Fehérvári Titánokban játszanak, de ez a legkevésbé sem jelenti azt, hogy innentől kezdve lényegesen gyengébb lenne a korosztályos együttes.

Almási Márk szerezte a székesfehérváriak első gólját a Jesenice ellen Forrás: Fehérvár AV19
Ezt mindjárt a szezon elején azzal bizonyították, hogy ötből négy találkozón győztek, és az ötödiket is csak a ráadásban vesztették el. A hét végén azonban már igazi erőpróba következett, hiszen talán a legnagyobb rivális, az elmúlt évad fináléjában legyőzött szlovén Hidria Jesenice érkezett Székesfehérvárra. A hazaiak már az összecsapás elején jelezték kihívóiknak, hogy nem véletlenül ők nyerték meg azt a bizonyos májusi döntőt. Almási Márk és Dézsi Bence főszereplésével hét perc után már kettővel ment a Volán, Kóger Balázs pedig még az első harmadban beállította a háromgólos különbséget. Fehérváron borzasztó nehéz visszakapaszkodni ekkora hátrányból, de a vendégek ezt természetesen megpróbálták. Sőt öt perccel a vége előtt kissé rá is ijesztettek a címvédőre, ugyanis 4–3-as állásnál már korántsem tűnt biztosnak a könnyednek induló győzelem. A végjátékra azonban újra megrázta magát a Volán, és két üres kapuba lőtt találattal 6 – 3-ra megnyerte a mérkőzést. És hogy a hétvége teljes legyen vasárnap Győrben is győztek a székesfehérváriak. Mint ahogyan nem hibázott hazai pályán a Debrecen ellen a MAC Budapest csapata sem. És a tabellát ugyan a fővárosiak vezetik, de vesztett pontok tekintetében egyelőre az idén is a Fehérvár áll jobban.

OSZTRÁK U20-AS BAJNOKSÁG (EBYSL) A hétvégi mérkőzéseken: Fehérvár AV19–Hidria Jesenice (szlovén) 6–3 (3–0, 1–1, 2–2) G.: Almási 2 (2., 60.), Dézsi (7.), Kóger (18.), Ambrus (31.), Németh K. (58.), illetve Fartek (22.), Brglez (47.), Pivk (55.) Kapura lövések: 33, ill. 25 Büntetőpercek: 12, ill. 10 Emberelőnyök: 5/2, ill. 6/2 MAC Budapest–Debreceni Hoki Klub 7–4, Győri ETO HC–Fehérvár AV19 3–7, 18.45: HC Orli Znojmo (cseh)–KMH A csoport állása: 1. MAC Budapest 23 pont/13 mérkőzés, 2. HC Orli Znojmo 21/11, 3. Debreceni Hoki Klub 19/11, 4. UTE 18/7, 5. Fehérvár AV19 16/6, 6. Győri ETO HC 12/11, 7. KMH 3/8

További korosztályos hírek JÉGKORONGBAN a sportági aloldalunkon.