Birkózás

2018-10-08 16:34

Csepeli sikerek szabadfogásban

Kétszázhárom kadétkorú szabadfogású birkózó lépett szőnyegre a Soroksári Sportcsarnokban megrendezett fiú és leány országos bajnokságon.

Krasznai Bence – utanpotlassport.hu  A Csepeli Birkózó Club a tavalyi férfi és női felnőtt szabadfogású országos bajnokság után újabb rangos versenyt rendezett idén a Soroksári Sportcsarnokban.

A fiúk csapatpontversenyét a Csepeli BS együttese nyerte meg a kadét szabadfogású ob-n Forrás: birkozoszov.hu
Ezúttal ugyanezen szakágak magyar bajnokságát bonyolította le, ám most a kadétkorosztálynak. Összesen kétszázhárman léptek szőnyegre az érmekért, a csapatpontversenyben végül a leányok között a Dél-Zselic SE, míg a fiúk mezőnyében a Csepeli BC végzett az első helyen − írja a birkozoszov.hu. A leányok jóval kevesebben, összesen ötvenhatan voltak, így többnyire körmérkőzések döntöttek a bajnoki címek sorsáról. A fiúk versenyében nagyobb létszámú súlycsoportok alakultak ki, a 80 kilogrammban például huszonheten szálltak harcba, végül a csepeli Veszeli Dániel állhatott a dobogó tetejére úgy, hogy pontot sem csináltak rajta a megméretésen. A 49 és az 57 kilós lányoknak egyszerűbb dolguk volt, ugyanis a kategória válogatottjai, a kadét Európa-bajnoki ezüstérmes Szenttamási Róza, valamint a korosztályos Európa-bajnok, világbajnoki második Szél Anna nem vett részt a viadalon, hiszen a Buenos Aires-i ifjúsági olimpián bizonyít a héten.

KADÉT FIÚ ÉS LEÁNY SZABADFOGÁSÚ ORSZÁGOS BAJNOKSÁG A győztesek Fiúk 45 kg: Kocsis Ferenc (Diósgyőir BC) 48 kg: Kaffai Botond (Vasas SC) 51 kg: Gilányi Alex (Balkány SE) 55 kg: Dely Marcell (Újpesti TE) 60 kg: Budai-Kovács Marcell (Csepeli BC) 65 kg: Tösmagi Attila (ESMTK) 71 kg: Nagy Péter (Csepeli BC) 80 kg: Veszeli Dániel (Csepeli BC) 92 kg: Korcsog Milán (Csepeli BC) 110 kg: Ubornyák Csaba (Kecskeméti TE) + 110 kg: Rézműves Patrik (Kaposvári SI) Leányok 40 kg: Lázár Csenge (Tatabányai SC) 43 kg: Simon Kornélia (Dél-Zselic SE) 46 kg: Matyi Vivien (ESMTK) 49 kg: Horváth Vanessza (Esztergomi BSE) 53 kg: Vizi Flóra (Csepeli BC) 57 kg: Nagy Nikolett (Csepeli BC) 61 kg: Major Nóra (Szegedi VSE) 65 kg: Szabados Noémi (FTC) 69 kg: Újfalvi Lili (Kecskeméti TE) 73 kg: Micziz Nóra (Szegedi VSE) + 73 kg: Moczker Lídia (Dél-Zselic SE)

Egyéb korosztályos hírek BIRKÓZÁSBAN a sportági aloldalunkon.