2024. április 23.

Ifjúsági olimpia

2018-10-16 06:48

Bronzéremmel zárta a napot Balázs Krisztián

A Buenos Aires-i ifjúsági olimpia kilencedik, hétfői versenynapján már korán örülhettünk sikernek: a magyar fiatalok közül a Hajós Artúr, Stréli Bence strandröplabdakettős két szettben búcsúztatta a kubai Ayon, Alayon duót, így az elődöntőbe jutott. Pálla Balázs a kenuzók szlalomversenyében a negyeddöntőig menetelt, ott azonban alulmaradt ukrán ellenfelével szemben. Fetter Erik és Buzsáki Virág egyaránt az elődöntőben búcsúzott a kombinált mountain bike egyéni versenyszámában. Fetter a negyedik, Buzsáki pedig a harmadik helyen végzett a futamában. Az atléták is szépen szerepeltek, érmet azonban nem sikerült szerezniük: kalapácsvetésben Doma Benedek az ötödik, 100 méteres síkfutásban Takács Boglárka a negyedik, Illovszky Dominik pedig a hatodik lett. A nap zárásának fénypontja az FTC-Telekom tornásza, Balázs Krisztián volt, aki bronzérmet szerzett a fiú szertornászok szerenkénti döntőjének nyújtó fináléjában.

Munkatársainktól – utanpotlassport.hu Itt találják a korosztályos játékok vasárnapi, hétfői, keddiszerdai, a csütörtöki  , a pénteki , a szombati és a vasárnapi napjáról szóló hírfolyamunkat. Élő közvetítés a játékokról ITT. Itt a vasárnapi, a hétfői, a keddi, a szerdai, a csütörtöki, a pénteki, a szombati és a vasárnapi dobogósok listája. A vasárnapi  részletes programot hírfolyamunk alatt közöljük.

Balázs Krisztián két szer döntőjében is érdekelt  Fotó: Mura László
Balázs Krisztián két szer döntőjében is érdekelt Fotó: Mura László
02:16 Bronzérmet szerzett Balázs Krisztián (13.233) a fiútornászok szerenkénti döntőjének nyújtófináléjában. Az első helyen a japán Kitazono Takeru végzett, aki ezzel az ötödik aranyérmét nyerte meg Buenos Aires-ben. 23:32 A tornászok szerenkénti döntőjében korláton kezdte meg az utolsó napi versenyzést Balázs Krisztián. Az FTC-Telekom fiatal versenyzője az 5. helyen jutott a fináléba, ám ezen nem sikerült javítania. 13.033-as eredményével végül a hetedik helyen végzett. Balázs legerősebb szere, a nyújtó azonban még hátravan. 22:32 Nem sikerült érmet szerezni a magyar atlétáknak, amihez legközelebb a 100 méteres síkfutásban érdekelt Takács Boglárka járt, aki az előkelő negyedik helyen végzett. Ugyanebben a számban Illovszky Dominik a hatodik helyen zárt. A kalapácsvetők is szépen teljesítettek: Doma Benedek az ötödik, Rajczi Bianka pedig a tizennegyedik pozícióban fejezte be a versenyt. Fekete István a súlylökők között tizenkettedik lett. 22:06 Hamarosan megkezdi szerenkénti döntőit a tornász Balázs Krisztián, először korláton. 21:25 Véget ért az öttusázók mix váltó versenyének selejtezője, amelyben Bőhm Csaba és a bolgár Zornitsa Stoilova a 18., Gyulás Michelle és a grúz Gaga Khijakadze pedig a 21. helyen zárt. A párosok holnap is rajthoz állnak majd. 21:15 Az ökölvívó Hámori Luca az első körben búcsúzott a 60 kilogrammosok versenyében, miután 5‒0-s pontozással kikapott az argentin Oriana Saputótól. A 17 éves kőszegi lány a sportágban egyedüli magyarként szerepelt, a kis létszám miatt pedig győzelem esetén rögtön az elődöntőbe jutott volna. 21:09 Pálla Balázs számára a negyeddöntő jelentette a végállomást a kenuzók szlalomversenyében, miután 1:29.050 idővel ért célba, ellenben az ukrán Taras Kuzykkal, aki 1:23.870-el teljesítette a távot. 20:45 Pálla Balázs negyeddöntős a kenuzók szlalomversenyében! A legjobb négy közé jutásért az ukrán Taras Kuzykkal kell megküzdenie. 19:29 Varga Aliz és Tóth Orsolya sem jutott tovább a selejtezőből a 3x3-as kosárlabdázók dobóversenyében. Varga 5 pont/26.5 másodperces mutatóval a hatodik helyen zárta a viadalt, míg Tóth hasonló hatékonysággal 30 másodperc alatt a kilencedik lett. 18:41 Fetter Erik és Buzsáki Virág is az elődöntőben búcsúzott a kombinált mountain bike egyéni versenyszámában. Fetter a negyedik, Buzsáki pedig a harmadik helyen végzett a futamában.
Rendessy Eszter nagy fölénnyel lett ifjúsági olimpia bajnok
17:55 Rendessy Eszter a nyolcaddöntőben búcsúzott a kajakozók szlalom versenyétől, miután ellenfele, a tajvani Tzu-Hsuan Lai jobb idővel, 1:23.030-al zárt, míg a magyar lány 1:28.000-val. 17:26 Pálla Balázs a kenuzók szlalom előfutamában előbb a ‒ továbbjutást nem érő ‒ nyolcadik helyet szerezte meg, majd a vigaszágon a harmadik pozícióban végzett, ezzel bejutott az esti negyeddöntőbe. 17:07 Rendessy Eszter a kajakozók szlalom előfutamában a tizenkettedik helyen zárta a kvalifikáció első körét, majd a vigaszágon 1:27.48-as idővel a harmadik pozíciót szerezte meg, így bejutott a nyolcaddöntőbe. 15:55 Urbán Zitának sem sikerült a bravúr a mezei futásban. A budapesti atléta 14:46-os idejével a 40. helyen végzett, több, mint két perccel elmaradva az élmezőnytől. A számot az ugandai Sarah Chelangat nyerte, megelőzve a kenyaiak három versenyzőjét. 15:44 Apáti Bence 13:14-es ideje csak a 48. helyre volt elég a mezei futásban. A békéscsabai fiú bő két perccel maradt el az élen végző kenyai Jackson Kavesa Muemától.
A legjobb négy közé jutott a Hajós, Stréli strandröplabdakettős Forrás: hunvolley.hu
15:33 Továbbra is megállíthatatlan a Hajós Artús, Stréli Bence strandröplabdakettős, amely ezúttal az elődöntőbe kerülésért a kubai Miguel Angel Ayon Picayo, Jorge Luis Alayo Moliner duót búcsúztatta fordulatos mérkőzésen 2:0 (21:14, 21:18) arányban. A fiúk a legjobb négy között a svéd David Ahman, Jonatan Hellvig párossal találkoznak majd. 14:00 Hamarosan pályára lép a Hajós Artúr, Stréli Bence strandröplabdakettős: a mieinknek kubai Miguel Angel Ayon Picayo, Jorge Luis Alayo Moliner duó lesz a riválisuk a negyeddöntőben.

A MAGYAROK HÉTFŐI PROGRAMJA STRANDRÖPLABDA. 15:00-15:50: fiú negyeddöntő (Hajós Artúr, Stréli Bence) ATLÉTIKA. 15:00-15:45: fiú mezei futás (Apáti Bence) ATLÉTIKA. 15:30-16:15: leány mezei futás (Urbán Zita) KAJAK-KENU. 15:30-18:00: szlalom előfutamok – leány K–1 (Rendessy Eszter), fiú C–1 (Pálla Balázs) KERÉKPÁR. 16:00-18:45: fiú (Fetter Erik, Fülöp Ádám István) és leány kombinált mountain bike (Buzsáki Virág, Vas Kata Blanka) ÖTTUSA. 17:00-20:00: nemzetközi mix váltó, selejtező (Bőhm Csaba, Gulyás Michelle) KOSÁRLABDA. 18:30- 19:20: leány dobóverseny (Tóth Orsolya, Varga Alíz) ATLÉTIKA. 19:00-22:30: döntők – fiú súly (Fekete István), leány kalapács (Rajczi Bianka), fiú kalapács (Doma Benedek), leány 100 m (Takács Boglárka), fiú 100 m (Illovszky Dominik) KAJAK-KENU. 20:30-22:10: szlalom negyeddöntő, elődöntő, döntő – leány K–1 (Rendessy Eszter?), fiú C–1 (Pálla Balázs?) ÖKÖLVÍVÁS. 20:40-21:40: leány 60 kg – selejtező (Hámori Luca) TORNA. 22:35-1:40: szerenkénti döntők – fiú korlát (Balázs Krisztián) TORNA. 1:15-2:00: szerenkénti döntők – fiú nyújtó (Balázs Krisztián)