2018-11-15 15:30

Elsöprő utolsó harmad

Az osztrák Okanagan HC együttese csak ráijeszteni tudott a Fehérvár AV19 csapatára az osztrák bázisú U18-as jégkorongbajnokságban (EBJL). A Volán –2 után az utolsó harmadot 5–0-ra nyerve hozta a kötelező győzelmet. A többi magyar érdekeltségű meccsen is a favoritok győztek.

B. V. – utanpotlassport.huA nemzetközi hét után a válogatott játékosok is visszatértek klubjukba, így minden adott volt ahhoz, hogy folytatódjanak a korosztályos jégkorongbajnokságok. Az osztrák U18-as ligában már hétközi fordulót is rendeztek, amelyben hét magyar csapat is jégre lépett.

A székesfehérváriak az utolsó harmadban ütötték ki az Okanagan HC együttesét Forrás: Fehérvár AV19
A játéknap egyetlen magyar-osztrák párharcát a székesfehérváriak vívták. A B csoport éllovasa nagy esélyesnek számított, pláne hazai pályán, de a mérkőzés eleinte nem a terveik szerint alakult. Az első két harmadban ugyanis a Volán gólképtelen maradt, miközben a vendégek kétszer is betaláltak. Akkor úgy tűnt a csapat második idei vereségébe szaladhat bele. A záró etap viszont fergetegesen alakult: futószalagon érkeztek a fehérvári gólok, az utolsó húsz percet 5–0-ra nyerte meg az együttes, és látszólag magabiztos, tekintélyt parancsoló győzelmet aratott. A többi, „százszázalékosan” magyar mérkőzésen rendre simán nyertek a favoritok: az UTE a DVTK-t, a Vasas a KMH-t, a MAC a Győrt verte meg fölényesen. A hétközi játéknap után a hazai gárdák továbbra is az élmezőnyben tanyáznak: a Fehérvár vezet, a MAC a második a B csoportban.

OSZTRÁK U18-AS BAJNOKSÁG (EBJL) Fehérvár AV19–Okanagan HC „White” (osztrák) 5–2 (0–1, 0–1, 5–0) G: Kovács I. (42.), Szabó Cs. (44.), Ilich (51.), Szakács (55.), Roczanov (60.), ill. Venier (9.), Schramm (31.) Kiállítások: 12, ill. 10 perc Kapura lövések: 38, ill. 24 Emberelőnyök: 3/0, ill. 4/0 A többi mérkőzésen: UTE–DVTK Jegesmedvék 5–1 KMH–Vasas 1–5 Győri ETO HC–MAC Budapest 1–6 A B csoport állása: 1. Fehérvár AV19 46 pont/17 mérkőzés, 2. MAC Budapest 42/15, 3. Vasas 34/17, 4. UTE 32/17, 5. Debreceni Hoki Klub 31/15, 6. HC Orli Znojmo (cseh) 23/12, 7. DVTK Jegesmedvék 15/14, 8. Győri ETO HC 9/15, 9. KMH 6/16, 10. FTC 0/17

További korosztályos hírek JÉGKORONGBAN a sportági aloldalunkon.