2024. március 19.

2018-11-18 19:07

A Budapest Cowbells a juniorbajnok

A Budapest Cowbells sikerével zárult az U19-es amerikaifutball-bajnokság: a fővárosiak a vasárnapi fináléban egy kifejezetten pontszegény mérkőzésen 9–6-ra diadalmaskodtak a Debrecen Gladiators vendégeként.

BudapestCowbellsU19Champ G.G. – utanpotlassport.hu  A két csapat az alapszakasz zárófordulójában találkozott először a szezonban egymással, a Gladiators akkor nagy meglepetésre az addig százszázalékos és a legjobb szerzett-, valamint kapott pontaránnyal álló Cowbells csapatát 28- 0-ra győzte le. A múlt heti elődöntőben a Cowbells fővárosi riválisát, a története során korábban minden idényben junior-döntős Budapest Wolves együttesét búcsúztatta, míg a Gladiators a Young Guns United – amely a Budapest Titans, a Szekszárd Bad Bones és a Dunaújváros Gorillaz fúziója – alakulatát verte. A vendégek az első negyedben egy mezőnygóllal szereztek vezetést, a Gladiators azonban touchdownnal válaszolt, azonban mivel az extra pont kimaradt, ezért 6-3 állt az eredményjelzőn. A második negyedben a védelmek játszották a főszerepet, a támadók mindkét csapatnál csődöt mondtak, „punt-háború” alakult ki. A harmadik felvonás elején a fővárosiak egy újabb field goallal egyenlítettek, majd hatalmas lehetőséghez jutottak, ugyanis a Gladiators egy rossz snap után a saját end zone-ja előterében elveszítette a labdát. Ennek ellenére szerencséjük volt a debrecenieknek, ugyanis a Cowbells elrontotta a mezőnygólt, így maradt a döntetlen. A zárófelvonásban is a védelmek villogtak, interception és fumble után is szerzett egy-egy labdát mindkét csapat, végül a Cowbells volt, amely a maga javára tudta billenteni a mérleg nyelvét, és harmadik mezőnygóljával, 28 másodperccel a vége előtt eldöntötte az összecsapást és diadalmaskodott a Junior Bowlon. Troy Baker, a bajnokcsapat edzője – aki a következő idényben már a felnőttek kiemelt osztályban, a HFL-ben szereplő gárdát irányítja – a találkozót követően rendkívül boldogan értékelt: „Hihetetlen, egyszerűen fantasztikus, a srácokkal együtt most egyel a föld fölött érezzük magunkat. Teljes szívükből harcoltak a fiúk és egy rendkívül erős Gladiatorst győztek ma le. Nagy nap a mai a Cowbells történetében.” Szűcs Botond, a Gladiators vezetőedzője szerint az első félidőben jól játszott csapata, viszont sok pontot hagyott a pályán, emiatt pedig a nagyszünet után egyre rosszabb teljesítményt nyújtott. „A védelmünk viszont erőn felül teljesített, hiszen nem engedtünk touchdownt a liga legjobb támadósorával rendelkező együttesének, azt hiszem, ez mindent elmond” – mondta a szakember, aki az előző két évben gyakorlatilag ezzel a kerettel nyerte meg az U17-es bajnokságot. „Nagyon sokat jelent nekem ez a csapat, gyakorlatilag ők is fejlesztettek engem minden edzésen. Nem vagyok elégedett a második hellyel, mivel ez egy olyan tehetséges gárda, amely győzelmet érdemelt volna. A srácokon talán kicsit nagy is volt a nyomás itt hazai környezetben, ugyanakkor felemelő érzés volt ennyi néző előtt pályára lépni” – fűzte hozzá. Az U17-es korosztály döntőjét szombaton rendezték, itt a Fehérvár Enthroners lett a bajnok, a koronázók egyetlen touchdown-t engedélyezve 32-8 arányban nyertek Győr Sharks ellen. Az U15-ösök között összejött a győri siker, miután 28-16-ra győzött a Sharks az Újpest Bulldogs ellen. További korosztályos hírek AMERIKAIFUTBALLBAN a sportági aloldalunkon.