2024. március 19.

Röplabda

2019-01-13 21:08

Vasárnapi vereségek

Nem szerepeltek jól a vasárnapi helyosztókon röplabda ifjúsági válogatottjaink az aktuálisan zajló Európa-bajnoki selejtezőkön. Az U17-es magyar fiúcsapat 3:0 arányban kapott ki Izraeltől, míg az U16-os leányok 3:0 arányú vereséget szenvedtek Csehország ellen.

Márványkövi Ferenc − utanpotlassport.huNem sikerült jól a vasárnapi helyosztó sem a fiú-, sem a lánycsapatunk számára, hiszen mindkét együttes vereséget szenvedett ellenfelétől. Ennek ellenére ott lesznek az áprilisi selejtezők második fordulójában.

A vasárnapi vereségek ellenére továbbjutottak ifjúsági csapataink Forrás: hunvolley.hu
A fiúk 3:0 arányban maradtak alul Izraellel szemben a Mariborban zajló Eb-selejtező tornán. Kelemen István szövetségi edző kissé csalódott volt, mert szerette volna, ha győzelemmel fejezik be a selejtezősorozatot. Az első szett végén jelentkező taktikai fegyelmezetlenség meghatározta a mérkőzés további részét is, majd ezt követően elbizonytalanodott, és tudása alatt teljesített a csapat, amely így csoportjában a hatodik helyen végzett. A lányok sem szerepeltek sikeresebben, hiszen a csoport harmadik helyéért vívott küzdelemben 3:0 arányban kaptak ki Csehországtól. Halász Márta szövetségi edző szerint a vereség elsődleges oka az volt, hogy a lányok nagyon fáradtan és enerváltan mozogtak, illetve gyengén sikerültek a nyitásfogadások. A csoport negyedik helye azonban így is szép teljesítmény. Jó hír viszont, hogy mindkét válogatott bejutott az áprilisi selejtezők második fordulójába.

Fiú U17-es Eb-selejtező, Maribor (Szlovénia) Magyarország−Izrael 0:3 (–18, –17, –10) Magyarország: Tamási 2, Szabó K. 7, Kiss B. 2, Kecskeméti 4, Fenyvesi 7, Quintz 8.     Csere: Sümegi (liberó), Tóth K. 1, Nagy D. 2, Dulcz. Szövetségi edző: Kelemen István.

Leány U16-os Eb-selejtező, Púchov (Szlovákia): Magyarország−Csehország 0:3 (–19, –16, –15) Magyarország: Märcz 1, Radnai 4, Rieder 5, Sinka 6, Olcsváry, Regős 4. Csere: Stankovics, Tátrai (liberók), Budai 8, Monteiro 3, Flach. Szövetségi edző: Halász Márta.

További korosztályos hírek RÖPLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.