2019-02-15 19:44

Az idén még hibátlanok

A szerdai után újabb „NB I-es” győzelmet aratott a férfi junior kézilabda-válogatott Balatonbogláron. Gyurka János csapata ezúttal az élvonalban a mostani évadban még nyeretlen Vecsést múlta felül 36–30-ra, a szövetségi edző mégsem volt maradéktalanul elégedett.

B. V.Az idei első hat meccsén veretlen maradt a férfi junior kézilabda-válogatott: legyőzött három NB I-es riválist, valamint megnyerte a szlovénok, a szerbek és a csehek részvételével lezajlott balatonboglári Négy Nemzet-tornát. Legutóbb szerdán lépett pályára Gyurka János csapata, akkor négy góllal múlta felül a Ceglédet, az újabb felkészülési állomást és a sorozatban hetedik veretlen találkozó lehetőségét pedig a szintén élvonalbeli Vecsés jelentette.

Remek sorozatot produkál Ubornyák Dávid és a juniorválogatott, ezúttal a Vecsést múlták felül a fiatalok Fotó: Cseh Péter/MKSZ
Az összecsapás nem indult valami fényesen, 4–2-es vendégvezetéskor már a hatodik percben időt kért Gyurka. Ezután ha nem is azonnal, de fokozatosan biztatóbb játékot mutatott a korosztályos válogatott. Az első tíz perc után a vezetést is átvette, s onnan már nem is engedte ki a kezéből. A félidei 18–14-es előnyt a második harminc percben tovább növelte a társaság, előfordult, hogy tízzel is vezettek Kerkovits Gyuláék. A mérkőzés végül 36–30-as  juniorsikert hozott az élvonal sereghajtója ellen. A mezőny legeredményesebb játékosa a kilencgólos Schäffer Zsolt volt. Az összecsapás után a válogatott szövetségi edzője, Gyurka János a győzelem ellenére sem volt maradéktalanul elégedett. „Valóban nem indult jól a meccs, csak úgy, mint két nappal ezelőtt a Cegléd ellen. Ez részben ennek tudható be, hogy a nemzetközi kupaszerepelések, Ligakupa-részvétel miatt ezúttal kissé tartalékos kerettel álltunk fel. A védekezés, ami az erősségünknek számít, ezúttal nem működött megfelelően, mindkét meccsen harminc gólnál is többet kaptunk. Ezeken az NB I-es találkozókon a nyári világbajnokságra próbáljuk modellezni a mérkőzéseket, és ennek a célnak ezúttal is megfeleltünk. Viszont a következő ilyen fellépésünkön, márciusban az FTC ellen már jobb játékot várok.”

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS, BALATONBOGLÁR FÉRFI JUNIORVÁLOGATOTT–VECSÉSI SE 36–30 (18–14) Férfi juniorválogatott: Gödör, Győri (kapusok), Csomor, Dörnyei 3, Éles 4, Gábor 3, Horváth L. 2, Kecskeméti 4, Kerkovits 3, Kurucz, Schäffer 9, Simotics 3, Spekhardt 2, Szűcs B. 2, Ubornyák 1. Szövetségi edző: Gyurka János Két nappal korábban: Férfi juniorválogatott–Ceglédi KKSE 35–31

További korosztályos hírek KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.