2024. március 19.

2019-02-20 20:06

Elsöprő hazai hajrá

A Vasas győzelmével zárult a leány junior kosárlabda-bajnokság utolsó mérkőzése. A piros-kékek 72-59-re múlták felül a Csata DSE együttesét.

B. V. – utanpotlassport.huFővárosi rangadóval zárult a leány junior kosárlabda-bajnokság felsőházi rájátszása. A Vasas Akadémia és a Csata DSE pasaréti összecsapása előtt a hazaiak a negyedik helyért, a vendégek pedig a szakaszgyőzelemért hajtottak.

A Vasas nyerte a fővárosi rangadót Forrás: MKOSZ
A találkozó, ahogyan az várható volt, kiegyenlített játékot hozott. Az első negyedben minimális különbség sem volt a felek között, 14–14-gyel zárul az első tíz perc.  A második etapban már időnként elhúzott a Vasas, elsősorban a felnőttélvonalban is szereplő játékosai, Dombai Réka és Varga Alíz remeklésének köszönhetően, de a Csata rendre visszajött, sőt a félidőben 35–33-as vendégvezetéssel vonultak a felek. A második félidő viszont egyértelműen a Vasasé volt. A piros-kékek a végül 19 pontos Varga vezérletével két sima negyeddel 73–59-es sikert arattak a pasarétiek. Ezzel a Vasas a negyedik, a Csata pedig a harmadik helyen zárta a felsőházi rájátszást. Vagyis irány az évad végi nyolcas döntő!

LEÁNY JUNIORBAJNOKSÁG, RÁJÁTSZÁS, FELSŐHÁZ VASAS AKADÉMIA–CSATA DSE 73–59 (14–14, 19–21, 21–12, 19–12) Vasas: Varga A. 19, Dombai 10, Budácsik 8, Szerencsés 3, Esztári, Dúl 2, Boros 8, Tóth F. 2, Sitku 2, Mudra 5, Vígh B. 4, Smailbegovic 10 Csata: Boros 13, Dénes, Várszegi 11, Pánczél, Farkas F. 4, Horváth F. 16, Gelei 3, Balogh L. 4, Tóth F. 2, Telegdy 6 A FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS VÉGEREDMÉNYE: 1. DVTK Akadémia 25 pont, 2. PEAC 24, 3. Csata DSE 23, 4. Vasas Akadémia 23, 5. Atomerőmű-KSC Szekszárd 22, 6. Széchenyi KA 17, 7. Kecskeméti KC 17, 8. Soproni Darazsak 16.

További korosztályos híreink KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.