2019-04-07 14:59

Vízilabda: a KSI SE nyerte a fiú ifjúsági bajnokság 20. fordulójának rangadóját a címvédő BVSC-Zugló ellen

A címvédő BVSC-Zugló és az előző évadban ezüstérmes KSI SE vízilabda-együttese rangadóhoz méltó csatát vívott a fiú ifjúsági bajnokság huszadik fordulójában. A párharcot a sportiskolások nyerték 11–10-re, ezzel nagy lépést tettek a bajnoki döntőben való részvétel felé.

M. Sz.utanpotlassport.hu Vasárnap a huszadik fordulójához érkezett a fiú ifjúsági vízilabda-bajnokság – csakúgy, mint a serdülő és gyermek –, és a játéknap csúcsrangadóját az előző évad két főszereplője, a BVSC-Zugló és a KSI SE együttese vívta. Tavaly ugyanis a zuglóiak és a sportiskolások között dőlt el a bajnoki cím sorsa, és köztudott, hogy a vasutasok nyakába került az aranyérem. Így Horváth János legénységének bőven meg volt az oka a visszavágásra.

Az előző évadban a BVSC-Zugló örülhetett a bajnoki címnek, a mostani évadban azonban nagyobb esélye van erre a KSI SE pólósainak az ifjúsági bajnokságban Forrás: MVLSZ
Ha már rangadó, akkor nem is olyan nagy meglepetés, hogy két, nagyjából ugyanolyan játékerőt képviselő csapat ugrott medencébe vasárnap, és egyik sem tudott tetemes előnyt szerezni. A gólgyártást a KSI SE pólósa, Mucskai Tamás indította be, Csorba Tamás részéről azonban hamar jött a válasz. Az adok-kapok két negyeden keresztül döntetlen állást hozott, a felek 6–6-os eredménnyel úsztak a „nagyszünetre”. A harmadik játékrészben aztán a vendégek jutottak előnyhöz. Dubinák Szabolcs találata másfél perccel a negyed vége előtt egygólos fórt eredményezett, amely kitartott a lefújásig, igaz, ehhez kellett Bóbis Botond értékesített büntetődobása három perccel a vége előtt. A sportiskolások 11–10-re diadalmaskodtak, így egy helyet javítva felléptek a második pozícióba a bajnoki tabellán, három pontra megközelítve az UVSE fiataljait.

FIÚ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG BVSC-Zugló–KSI SE 10–11 (3–3, 3–3, 2–3, 2–2) Gólszerzők: Szőke Benedek 2 gól, Csorba Tamás 4, Gyenis Ádám 2, Balaska Dániel 2, illetve Pető Attila 2, Bóbis Botond 4, Mucskai Tamás 1, Dubinák Szabolcs 1, Bihácsi Bende 2, Gábor Lőrinc 1

További korosztályos híreink VÍZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.