2019-04-16 21:42

Csalódás és fegyelmezetlenség a fallabdázók U19-es Európa-bajnokságán

A vártnál gyengébben szerepeltek a magyar U19-es fallabdázók a prágai Európa-bajnokság egyéni versenyeiben. Farkas János szövetségi kapitány amellett, hogy kinyilvánította csalódottságát, nem titkolta, hogy az egyik játékosának a fegyelmezetlensége is gondot okozott.

Budai Zoltán – utanpotlassport.hu Elmaradt a várt meglepetés, egyik magyar fallabdázó sem jutott nyolc közé a prágai U19-es Európa-bajnokságon. A legjobban Chukwu Hannah szerepelt, aki 11. helyen végzett a lányok mezőnyében, a fiúknál Takács Benedek 23., Kamocsai Bendegúz 25., míg Szebeni Péter 56. lett. Farkas János szövetségi kapitány a kontinensbajnokság előtt bizakodó volt, most elégedetlenségének adott hangot:

nvsz.hu
nvsz.hu
„Csalódott vagyok és elkeseredett. Az volt a terv, hogy Hannah a nyolcba, Bendegúz és Benedek pedig a tizenhatba jut. Ez szép eredmény lett volna egy kis országtól. Jelezhettük volna, hogy az élmezőnyhöz tartozunk. Ezzel szemben Hannah kikapott a kettes kiemelt angol kislánytól. Ha ezt előre mondják, akkor aláírom, de a meccset látva benne volt a játékában a bravúr. A sorsolás nem volt a legszerencsésebb, de az ilyen esemény erről is szól. Bendegúz olyan spanyol ellenféltől kapott ki a tizenhatba jutásért, aki korábban már járt nálunk is, és akkor hasonló képességű játékosunknak sikerült nyernie ellene. Takács Benedek skót ellenfele is verhető lett volna.” Kamocsai Bendegúz a vereségét követően a 17-24. helyért küzdhetett tovább, francia ellenféllel. A mérkőzés azonban  ritkán látott fordulatot vett, sőt be is fejeződött, ugyanis a magyar fiút leléptette a játékvezető. Mi történt? – kérdeztük a kapitányt. „A szettszünetben eltört a játékosom szemüvege. Nem önhibáján kívül, ugyanis mérgében ő vágta földhöz. Ilyenkor az a szabály, hogy a másfél perces szettszünetben ki kell cserélni, mint az ütőt húrszakadáskor. A sors iróniája, hogy nem vette észre, kiesett a védőlencse és amikor visszament a pályára, a bíró jelezte neki, cserélni kellett volna. „Conduct stroke”-ot adott neki, az figyelmeztetési forma, miután elvettek tőle egy pontot. A baj csak az volt, hogy nem volt vele a tartalék szemüvege, és egy percbe telt, mire visszatért. Közben a bíró leléptette, mondván annyival meghosszabbította a szünetet, amennyi már nem fér a keretbe. Én még ilyet nem láttam. A szabály mindenesetre ad lehetőséget erre is. Nincs más mód, mint elfogadni a döntést, és levonni a tanulságot, hogy nem az ütőt és a szemüveget kell dobálni meccs végén. Magunkra kell haragudni, nem a felszerelésre. A bírót nem tudom hibáztatni, a játékost viszont igen.” Kamocsai végül a 25. helyet szerezte meg. Utolsó mérkőzésén látványos fordítást hajtott végre, hiszen két nagyon simán elveszített szett után, megnyerte meccsét a cseh vetélytárs ellen. Edzője szerint az sem a véletlen műve volt: „Az első két szettben motiválatlanul játszott. Elkeseredett volt, hogy nem került a tizenhatba. Az első két szett nekem arra ment el, hogy próbáljam meg valahogy feltüzelni. Először szép szóval igyekeztem hatni rá, de ez nem vált be. Föl kellett egy kicsit emelnem hangom, hogy foganatja legyen a mondandómnak. Kértem, még ha mindegy is, hogy 25. vagy 26. helyen végez, azért magának bizonyítson, és mutassa meg, jobb a cseh fiúnál. Hangsúlyoztam, mindjárt jön a csapat Eb, ott is bizonyítani kell, fogjuk fel ezt komoly edzésnek, és igenis tegyük oda magunkat. Végül ennek meglett az eredménye, hiszen fordított, és nyert.” Csütörtökön elkezdődik a csapatok Európa-bajnoksága, ahol a Chukwu Hannah, Harmath Eszter, Kamocsai Bendegúz, Rózsa Barnabás, Szebeni Péter összetételű magyar válogatott a D csoportba került. A házigazda csehek mellett Skócia, Belgium és Izrael csapatával találkoznak a magyarok. Farkas János úgy véli, hogy szerencsésebben is alakulhatott volna a sorsolás: „Sajnos a harmadik kalapba tettek minket, a kiemelés hasonlóan működik, mint a labdarúgásban. Ebből az következik, hogy két jóval erősebb csapattal kerültünk össze. Ha őszinte vagyok, azt mondom, a csehek ellen nem sok esélyünk van, a skótokkal szemben pedig szerencsére is szükség lenne a meglepetéshez. A papírforma szerint nem jutunk a nyolc közé, de a belgák és az izraeliek ellen nyernünk kell. A csoport harmadik helye a reális, azt meg is akarjuk szerezni. Ha nem jönne össze, akkor ismét csalódott lennék – de már nem szeretnék többet az lenni.” További korosztályos hírek SQUASHBAN a sportági aloldalunkon.