Röplabda

2019-04-25 18:30

Röplabda: az U17-es fiúk és U16-os lányok is vereséggel kezdték az Eb-selejtezőt

Az U16-os lányok 3:1-re kaptak ki a görögöktől, az U17-es fiúk 3:0-s vereséget szenvedtek az oroszok ellen a korosztályos röplabda Eb-selejtező első fordulójában, így mindkét csapat messze került a kvalifikációtól.

B. V./UP-infoCsütörtökön kezdett az Európa-bajnoki selejtezőcsoportjában az U17-es fiú és U16-os leány röplabda-válogatott. A kvalifikáció az előzetes várakozások szerint egyik csapat elé sem állított egyszerű akadályt, miután csak egy alakulat jut ki a kvartettekből a kontinenstornára.

Jól kezdtek az U16-os lányok, aztán viszont sima vereséget szenvedtek a görögök elleni Eb-selejtezőn Forrás: hunvolley.hu
A lányoknak lehettek vérmesebb reményei a startot megelőzően. Viszont, hogy az álmok tovább éljenek az első napon le kellett (volna) győzni a görögöket. Ennek megfelelően remekül kezdte a meccset Kőnig Gábor együttese, az első szettben magabiztosan 25:21-re nyert. A jó rajt után viszont fájóan sima vereséget szenvedett. Az ellenfél egy 25:10-es és két 25:15-ös szettel megfordította az összecsapást. Így, ha még el nem is úszott, de távolra került az Eb-részvétel a magyar lányoktól. Szombaton 16.30-kor a Ciprus elleni találkozó következik. Nem sikerült a győztes bemutatkozás a fiúknak sem az oroszországi Anapában. Igaz, Kelemen István együttesének már ahhoz is óriási bravúrra lett volna szüksége, hogy megszorongassa a házigazdát. Az első játszma még szorosan alakult, sőt 8:4-re és 16:13-ra még a mieink vezettek. Aztán viszont beindult az orosz henger, és 25:22-re elúszott a nyitó szett. És ahogyan az várható volt, nem érkezett több fordulat a találkozón. A hazaiak a második felvonásban 25:19-re, a harmadikban pedig 25:11-re nyertek, így magabiztos, három-nullás sikerrel indították a selejtezőtornát. A magyar csapat pénteken 15 órakor a szlovák ellen folytatja.

FIÚ U17-ES EB-SELEJTEZŐ, ANAPA (OROSZORSZÁG) Oroszország–Magyarország 3:0 (22, 19, 11) A csoport másik mérkőzésén: Hollandia–Szlovákia 0:3 LEÁNY U16-OS EB-SELEJTEZŐ, UB (SZERBIA) Magyarország–Görögország 1:3 (21, –10, –15, –15) A csoport másik mérkőzésén: Szerbia–Ciprus 3:0

További korosztályos hírek RÖPLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.