2024. április 24.

2019-04-28 19:04

A Szedeák megint a végére hagyta a döntést, de ismét megnyerte a férfiak U20-as bajnokságát

A szolnoki Tiszaligeti Városi Sportcsarnokban rendezett U20-as bajnokság nyolcas döntőjének aranyéremért vívott mérkőzésén a Naturtex-SZTE-Szedeák együttese nagy csatában múlta felül a DEAC csapatát.

szte-szedeak.hu
Budai Zoltán – utanpotlassport.hu Az utolsó másodperces izgalmak garantáltak, ha a Szedeák fináléba kerül az U20-as bajnokság nyolcas döntőjében. A tavalyi első helyért vívott ütközetben a szegedi Kerpel-Fronius Gáspár két másodperccel a vége előtt dobott kosarat, és ezzel sikerült legyőzniük a Pécs gárdáját. A fiatal szegedi játékos idén vezéregyénisége volt klubjának. A bajnoki címről döntő mérkőzés a debreceni Godwin Ekene Omeneka két duplájával indult, a Szeged azonban az első és a második negyedet is kettővel nyerte, így négy pontos előnnyel vonult a félidőre. A DEAC-os Asszú Ádám a szünet után egy triplával kezdett, ez megalapozta azt, hogy a Debrecen 25 pontot hozzon össze a harmadik negyedben, ezáltal egy ponttal csupán, de átvegye a vezetést a negyedik negyedre (57–56). A meccs vége előtt 4 perccel öt ponttal ment a Debrecen, de mire csak két perc volt hátra, Varga Ákos triplájával és Mayer Ákos közelijével már 71–71 állt az eredményjelzőn. Az utolsó percben Omeneka szabálytalankodott, de Kerpel-Fronius Gáspár csak egy büntetőt dobott be. A DEAC időt kért, ám a támadást labdaeladás szakította félbe, így nem maradt más, csak a fault. Kerpel-Fronius ezúttal egyet sem hibázott (74–71). Csak a hárompontos menthette volna meg a Debrecent, de Tóth Bence Miklós kísérlete nem talált utat a gyűrűbe. A 75–71-es végeredményt Varga Ákos büntetője állította be. A döntő legeredményesebb játékosa Omeneka lett 23 pontjával, mellette Kozák Márton jutott 19-ig a DEAC-ból, a szegediek közül Kerpel-Fronius, Bonifert Bendegúz, Mayer Ákos és Varga Ákos is 10 pont felett zárt. Kiss Zsolt tanítványai így megvédték bajnoki címüket. A harmadik helyért vívott mérkőzésen a házigazda Szolnok 69–63-ra nyert a MAFC ellen. További korosztályos híreink KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.