Tenisz

2019-05-01 13:51

Piros Zsombor ismét győzött, már nyolcaddöntős Ostravában

Piros Zsombor (19) második győzelmével bejutott a nyolcaddöntőbe a 46 600 euró (14,7 millió forint) összdíjazású ostravai salakpályás férfi challenger-tenisztornán.

Piros Zsombornak Ostravában is van oka az örömre Fotó: huntennis.hu
UP-info A világranglistán 377. magyar játékos a 13. helyen kiemelt cseh Adam Pavlasekkel (204.) csapott össze a 32 között. A találkozó még kedd kezdődött, de a döntő szettben Piros 5:3-as vezetésénél sokadszor is félbeszakították a rossz időjárás miatt, és végül áttették szerdára – számolt be az MTI. A 2017-es Australian Open junior bajnoka szerdán alig néhány percet töltött a pályán, ugyanis elvette Pavlasek adogatását, és ezzel 6:3, 0:6, 6:3-ra nyert. A 19 éves magyar játékos nyolcaddöntős ellenfele a negyedik kiemelt lengyel Kamil Majchrzak (129.) lesz. A másik fiatal magyar, Valkusz Máté (20) kedden, az első körben kiesett. A világranglistán 325. játékost a rangsorban nála egyetlen hellyel hátrébb lévő román Dragos Dima győzte három játszmában. További korosztályos hírek TENISZ a sportági aloldalunkon.