Piros Zsombor kikapott az ostravai salakpályás férfi tenisztornán

Piros Zsombor a nyolcaddöntőben esett ki a 46 600 euró (14,7 millió forint) összdíjazású ostravai salakpályás férfi challenger-tenisztornán.

piros origo
piros origo
B.Z./UP-info – utanpotlassport.hu A 19 éves Piros Zsombor, miután keddi mérkőzését döntő szett 5:3-as vezetésénél félbeszakította az eső, csak szerdán tudta legyőzni a cseh Adam Pavlaseket (6:3, 0:6, 6:3). Csütörtöki ellenfele a torna negyedik helyén kiemelt Kamil Majchrzak volt. A lengyel teniszező jó formában várta a találkozót,  legutóbbi tizenkét mérkőzéséből ugyanis csupán kettőt veszített el, ebből adódóan tornát is nyert, a franciaországi saint-brieuci fedettpályás versenyen győzött kemény borításon. Az első játszmában mindketten hozták adogatásaikat, így jöhetett a tie break, amelyet remekül kezdett Piros: 3-1-re vezetett, ám ezt követően nem tudott labdamenetet nyerni, így a 23 éves lengyel 7:3-ra hozta a rövidítést. A második játszma elején magyar fiú kétszer is semmire vesztette el adogatását, bár később egyet visszavett, 5:3-nál a meccsben maradásért szervált, Majchrzak viszont összeszedettebb volt, és 6:3-mal fejezte be a szettet, így 2:0-ra nyerte a meccset. További korosztályos hírek TENISZ a sportági aloldalunkon.