2024. április 19.

Vízilabda

2019-05-05 13:58

A ferencvárosi serdülő pólósok bravúros fordítással, ötméteresekkel győzték le a Honvédot

Hiába kezdett szenzációsan a vízilabda-serdülőbajnokságban a Honvéd, a házigazda FTC a harmadik negyedben ledolgozta hátrányát, sőt fordított. Ezt követően a BHSE annak örülhetett, hogy döntetlenre mentette a mérkőzést a rendes játékidőben. Hogy aztán ötméteresekkel végül elveszítse.

Varga Dániel csapata szétlövésben nyert rangadót Forrás: MVLSZ/archív
K. T. I. – utanpotlassport.hu Szenzációsan kezdett a serdülő OB I A1-es csoport hatodik helyén álló Budapesti Honvéd a Ferencváros ellen: Gregor Benedek duplájával és Pásztor Balázs találatával 3–0-ra megnyerte az első játékrészt. Kis Márk szépített a folytatásban, de a gólja után 5–1 is állt már a népligeti eredményjelzőn – nem hazai szempontból nézve. Az FTC onnan állt fel, 3–3-ra hozta a második negyedet, majd a nagyszünet után 3–0-ra behúzta a harmadikat, és azzal egalizált. Az utolsó játékrészt a zöld-fehérek kezdték góllal, és már előnyben voltak Varga Dániel tanítványai, csakhogy a Honvéd sem adta fel, s előbb Kevi Bendegúz Tamás, majd három perccel a lefújás előtt Kubicza Ádám révén is egyenlített, ötméteresekre mentve az összecsapást. A szétlövésben aztán a Ferencváros bizonyult jobbnak; a házigazda ötből ötöt lőtt be, míg a vendégcsapat csak négyet. Sikerével az FTC 48 pontos, míg a Honvéd neve mellett maradt 39 egység. A 4., illetve a 6. helyről egyik csapat sem mozdult el. További korosztályos híreink VÍZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.