UtánpótlásSport Vívás: bronzérmes a junior női kardcsapat a rijádi korosztályos vb-n (részletek hamarosan...)
2024. április 20.

Egyéb sportágak

2019-05-09 18:26

Egy győzelemmel és egy vereséggel kezdett a magyar válogatott az U17-es fallabda Eb-n

Győzelemmel kezdte az U17-es magyar fallabda-válogatott a hollandiai csapat Európa-bajnokságot, és bár a második csoportmérkőzésen vereséget szenvedett az előrébb rangsorolt angol csapattól, továbbra van esélye, hogy a legjobb nyolc közé kerüljön.

Sam-Todd-Squash-Canary-Wharf-1280x853 squashmad
UP-infó – utanpotlassport.hu Az eindhoveni kontinensviadalon csütörtök délelőtt Oroszországgal játszotta első mérkőzését az A jelű csoportban szereplő U17-es magyar fallabda-válogatott. A kezdés nagyszerűen sikerült, ugyanis Takács Benedek két sima és egy szorosabb szettben győzte le ellenfelét, majd Nagy Simon is könnyedén hozta a meccsét. A leánypályán már csak a szépítésért küzdöttek az oroszok. Sikerrel, hiszen versenyzőjük mindhárom szettben jobbnak bizonyult Harmath Eszternél, így 2:1-re nyert Magyarország. Délután a torna egyik favoritja, az első helyen kiemelt Anglia következett. Farkas János szövetségi kapitány két helyen változtatott a csapaton. Takács Benedek maradt, de a korosztály világranglistáját vezető Sam Toddal szemben nem tudott szettet nyerni, pedig az elsőben nagyon közel állt hozzá. Szettlabdája is volt 10:9-nél, végül az angol zsinórban három pontot szerzett, majd a következő két játszmában is győzött. Simon Dániel ennél simábban kapott ki Ben Smithtől, Chukwu Hannah mérkőzése pedig igen hosszúra és változatosra sikerült. A magyar lány az első két szettet meglepő egyszerűséggel veszítette el, majd megrázta magát, és könnyedén egyenlített. A döntő játszmában azonban ellenfele, Torrie Malik bírta jobban a hajrát (12:10), így Magyarország 3:0-s vereséget szenvedett. A nemzeti együttes holnap Izraellel és Wales csapatával találkozik. Amennyiben mindkét mérkőzését megnyeri, igen  valószínű, hogy Anglia mögött a csoport második helyén végez, ami a húszcsapatos Eb legjobb nyolc közötti folytatást jelentené. Erre reális esélyük van a magyar fiataloknak, az előzetes célkitűzés is a csoport első két helyének valamelyike volt. Az U17-esekével párhuzamosan zajlik az U15-ösök Eb-je is. Ebben a korosztályban a tisztes helytállás reményében indult a magyar válogatott. A nyitómérkőzésen a Komlódi Regő, Sáli Barnabás, Juhász Nóra alkotta csapat sima 3:0-s vereséget szenvedett a walesiektől. További korosztályos hírek SQUASHBAN a sportági aloldalunkon.