Röplabda

2019-05-19 18:56

A fiúk mezőnyében a KESI röplabdacsapata, míg a leányok között a Békéscsaba alakulata lett az U15-ös bajnok

A fiúknál a KESI, míg a leányok mezőnyében a Békéscsabai RSE szerezte meg az U15-ös országos bajnoki címet a Kecskeméten rendezett hatos döntőben.

A Békéscsabai RSE csapata lett az U15-ös bajnok Kecskeméten Forrás: brse.hu
UP-info A vasárnapi helyosztókkal ért véget a fiú és leány U15-ös országos bajnoki hatos döntő Kecskeméten. A fiúk mezőnyében, az ötödik-hatodik helyért vívott csatában a Dág KSE együttese nézett farkasszemet a Szolnoki Sportcentrummal. A találkozón kiélezett küzdelem folyt, hiszen oda-vissza nyerték a szetteket. A mindent eldöntő ötödik játszmában 15:10-re a szolnokiak bizonyultak jobbnak. A bronzmeccsen a Kunhegyes SE a Sümeg-Dadronc csapatával hasonlóan parázs mérkőzést vívott, mint az szolnokiak (a harmadik szett például 38:36 ig húzódott). Az ötödik játékrész végül a sümegieké lett, ezzel ők állhatnak a dobogó harmadik fokára. Az aranycsata elképesztően egyoldalúra sikeredett; a Pénzügyőr SE fiataljai – az egész meccsen – mindössze 25 pontot ütöttek a hazai pálya előnyét élvező KESI csapata ellen, így könnyed, 3:0-ás sikerrel (25:12, 25:6, 25:7) a kecskemétieké lett a trófea. A leányok között a BVSC-Zugló alakulata zárt az ötödik helyen, miután 3:2-re felülmúlta a nyíregyháziakat. A Delta Röplabda SE együtteséé lett a harmadik hely, ugyanis magabiztosan, 3:0-ra nyert az idén U21-es bajnok Újpesti TE csapata ellen. A fináléban a Vasasnak nem volt ellenszere a Békéscsabai RSE-vel szemben. A pasarétiek az első szettet megnyerték, mégsem tudták tartani a lépést riválisukkal. A békéscsabaiak végül 3:1-es (12:25, 25:22, 25:19, 25:17) sikerrel szerezték meg a bajnoki címet. További korosztályos hírek RÖPLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.