2024. március 19.

Kézilabda

2019-05-21 20:02

Kézilabda: a férfi juniorválogatott élvonalbeli vereséget szenvedett

A férfi junior kézilabda-válogatott felkészülési mérkőzésen kikapott az NB I-ben tizedik helyen végző DVTK-Egertől Balatonbogláron. Gyurka János együttese már szerdán, a Budakalász ellen javíthat, miközben elkészítették a nyári U21-es vb sorsolását: a mieink a portugálokkal és a horvátokkal is egy csoportba kerültek.

B. V./UP-infoHosszú idő után játszott újra felkészülési mérkőzést a férfi junior kézilabda-válogatott, és hosszú idő után volt újra a keret tagja a felnőttválogatottban is bemutatkozott ifj. Rosta Miklós és Szita Zoltán. A szintén vezéregyéniségnek számító Máthé Dominik egyelőre hiányzott a csapatból.

Schäffer Zsolt nyolc gólja is kevés volt az Eger ellen a juniorválogatottnak Forrás: MKSZ
Így fogadta a Nemzeti Kézilabda Akadémia balatonboglári csarnokában az NB I-ben tizedik helyen végző DVTK-Eger gárdáját Gyurka János együttese. A találkozót a vendégek kezdték jobban, öt perc után már 4–1-re vezettek, de a juniorok gyorsan visszakapaszkodtak, s a felek fej-fej mellett haladtak. A második negyedórában aztán megint a Heves megyeiek vezettek, és így háromgólos előnyben vonulhattak pihenőre (15–18). A válogatott a folytatásban is becsülettel küzdött, és az igyekezetnek meg is lett az eredménye: a meccs utolsó tizenöt percére döntetlennel fordultak a felek. Azonban az azt követő öt-, majd hétperces gólcsendet természetesen nem bírta el a korosztályos válogatott, amely 32–27-re kapott ki az élvonalbeli riválistól. A júliusi, spanyolországi U21-es világbajnokságra készülő alakulat a vereség után azonnal javíthat, szerdán 14 órakor a szintén első osztályú Budakalászt fogadják Schäffer Zsolték. FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS, BALATONBOGLÁR Férfi juniorválogatott–DVTK-Eger 27–32 (15–18) Férfi juniorválogatott: Győri, Nagy (kapusok), Dörnyei 1, Gábor 2, Holdosi 4, Horváth 4, Kristóf 2, Papp, Rosta 3, Rozner, Schäffer 8, Spekhardt, Szita 2, Szűcs 1. Szövetségi edző: Gyurka János

Megvan a sorsolás Kedden elkészítették a július 15-én rajtoló spanyolországi férfi U21-es világbajnokság sorsolását. A magyar válogatott a C csoportba került, így Portugáliával, Horvátországgal, Brazíliával, Bahreinnel, valamint Koszovóval találkozik a torna első szakaszában. A csoportok első négy-négy helyezettje jut az egyenes kieséses szakaszba, a nyolcaddöntőbe. A csoportbeosztás: A csoport: Szlovénia, Spanyolország, Szerbia, Tunézia, Japán, Egyesült Államok B csoport: Franciaország, Egyiptom, Svédország, Nigéria, Koreai Köztársaság, Ausztrália C csoport: Portugália, Horvátország, MAGYARORSZÁG, Brazília, Bahrein, Koszovó D csoport: Németország, Izland, Norvégia, Argentína, Dánia, Chile

További korosztályos hírek KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.