2019-05-27 10:35

Tenisz: véget ért a Blue Tigers Cup

Május 20. és 26. között a városmajori Budai Tenisz Centrum adott otthont a Blue Tigers Cupnak, a 18 éven aluliaknak rendezett nemzetközi teniszversenynek.

U18-as fiatalok versengtek a Városmajorban (Fotó: Budai Tenisz Centrum)
UP-infoA versenyt megelőző többnapos eső ellenére sem kellett változtatni a Blue Tigers Cup programján. A Budai Tenisz Centrumban az öt szabadtéri salakpálya mellett egész évben használható a négy fedett, kemény borítású pálya, ami most jól jött. A tornán 122 versenyző vett részt, 51 magyar játékos mérette meg magát a 4-es kategóriájú ITF-tornán − írja a Nemzetisport.hu Büszkék a rendezők arra, hogy sok fiatal hazai játékos kóstolhatott bele a nemzetközi hangulatba. A klub játékosaként Menyhárt Evelin tudott értékes pontokat szerezni amerikai ösztöndíja előtt, illetve Dulganov Richárd örülhetett döntőszettes sikere után. A hölgyeknél a 2. kiemelt Gécsek Fanni sérülés miatt nem tudta befejezni mérkőzését a nyitófordulóban. A férfiaknál párosban Velcz Zsombor döntőbe jutott Fajta Péter oldalán. Utóbbi egyéniben is sikeres volt, a döntőben Sallay Pétert győzte le. A hölgyeknél a Petrova, Wierzbowska magyar, lengyel páros győzött, Wierzbowska pedig egyéniben sem talált legyőzőre.

BLUE TIGERS CUP U18-AS NEMZETKÖZI TORNA, BUDAI TENISZ CENTRUM DÖNTŐK Fiú egyéni: Fajta–Sallay 6:1, 6:4 Fiú páros: Sallay, Buzonics–Velcz, Fajta: 7:5, 3:6 (12–10) Lány egyéni: Wierzbowska (lengyel)–Salková (cseh) 6:2, 6:3 Lány páros: Petrova (magyar), Wierzbowska (lengyel)–Pluharová, Salková (cseh) 6:4, 6:2

További korosztályos hírek TENISZBEN a sportági aloldalunkon.